strijden pleit zoowel voor de voorhoede als voor de verdediging". Swift (Haag), dat, na haar 2e overwinning op H. F. C., zeker scheen van het Kampioenschap, had een misstap gedaan, door zich te laten kloppen door Quick in Amsterdam, óók alweer met „the odd goal". Toen had Volharding de beslissing in hare voeten. Op 21 April scoorde het zes van de negen goals, die in het geheele seizoen tegen Swift gemaakt werden en gaf daarmede aan de H. F. C. de promotie kansen terug, die het elftal zelf tegen Swift verspeeld had. Van die kansen werd een dankbaar gebruik gemaakt tegen Sparta, dat met 8-o in Haarlem en 21 te Rotterdam geklopt werd. Moltzer, die in het vorig seizoen niet had gespeeld, had een groot aan deel in het succes van dit jaar; ook het feit, dat W. van Waveren en Swens weer geregeld medespeelden, had niet weinig daartoe bijgedragen. Jac. Kakebeeke bleek een goede aanwinst in de voorhoede. Ferf, Teunissen en A. van Waveren vormden een zéér solide, aan elkaar gewende achterhoede Hulshoff Pol werkte hard als half-back naast Swens en Moltzer en ook de voorhoede, bestaande uitVan Leuven, Jan Kakebeeke, van Waveren, Pereira en Jac. Kakebeeke, bleek in staat om te doen, wat van haar gevraagd werd. H. F. C. schreef in voor den beker, maar moest in de derde ronde onder gaan tegen H. B. S., de eindwinnaars, al was het dan maar met een luttele 1 2. In de tweede ronde werd Quick geslagen met 5 1 en in de eerste ronde allerraarst geknoeid tegen E. D. O., dat heusch geen sterke combinatie was. (x-1 in Amsterdam na een half uur verlenging, terwijl later in Haarlem met 32 gewonnen werd). In den Haarlemschen Bond spelen 3 elftallen van H. F. C. lang niet zonder succes 33 kweekelingen van Loosjes, waaronder velen, die later de blauw witte kleuren zeer hoog gehouden hebben. H. F. C. II werd kampioen boven Unitas, Z. V. V., Oranje en Haarlem II met 14 van de x6 punten en een goal-average van 47—9, hetgeen Loosjes nog wel zoo belangrijk vond als het heroverde ie klasseschap. EINDSTAND. H. F. C. 8 Swift ('s-H.) 8 Volharding 7 3 Swift (A) 4 6 8 Quick 3 7 A. V. V. Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. voor tegen 10 0 2 l6 27 3 10 O 2 l6 23 9 IO- O 14 35 12 10 O 12 25 10 0 6 11 24 10 0 0 10 0 6 41

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 127