ii7 jaar deed hij nog zéér verdienstelijk werk in het doel. Slechts moeilijke jaren heeft hij meegemaakt. 11 Mei 1901 eindigde feitelijk zijn voetbalglorie-tijdperk. Sparta verdedigde haar ie klasseschap tegen H. F. C. op 't Schuttersveld't was de laatste wedstrijd van het seizoen en the good old weer in het gezicht van het land van belofte. Een zware wedstrijd was het, hard tegen hard. Teunissen gaf weer méér, dan van hem geeischt kon worden. De stand was 1o, toen hij van het veld moest worden gedragen een knieongeval maakte hem verder spelen onmogelijk. De eindelijke overwinning, ten slotte met negen man be vochten, want ook Wijn van Waveren werd gekneusd, werd vergald door het verlies van „Rinus" een verlies, dat zich nog jaren deed gevoelen. Want al heeft hij zich nog in het doel kranig geweerd dit kon niet vergoeden, wat in hem als achterspeler werd gemist. Rinus behoorde tot het „Hasselaersplein", een clubje in de club, dat zich zelf als „Kern"-H.F.C.ers beschouwde en Teunissen als hun leider. Het later befaamde 2e elf-tal van Rein van der Woude was een voortzetting van het „Hasselaersplein"; men kan zeggen, dat van der Woude het leiderschap over deze vriendenkring, waaraan de H. F. C. zoo ontzaglijk veel te danken heeft, stilzwijgend van Teunissen heeft overgenomen. Rinus bracht zijn buurt- clubje naar het H. F. C.-veld, waar het toch nog lang zijn locale kleur wist te behoudenmaar zijn voorbeeld leerde den jongeren, dat de belangen van het groote geheel vóór moesten gaan boven buurtbelangetjes. Zijn taktvolle leiding van de jongens, die hem volgden, is voor hen en voor de club van groot nut geweest. S H. K. DE ROL OP HOL. (Uit de H. F. C. Kronieken). We kregen eens een hit te leen, dóódmak beestje! Van Delden zou hem even voor de rol spannen. Maar vol gens zijn zeggen had i hem „niet meer heele- maal in de hand

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 129