I. RODRIGUES PEREIRA. Om U een beschrijving te geven van dezen Wasch-echten" H. F. C.'er, is geen gemakkelijke taak. „Peèr's" H. F. C.-carrière is lang en vol evenementen. Ik heb me laten vertellen, dat hij begon te voetballen met een kleine elastieken bal vóór hij 12 jaar oud was en dat hij op dien jeugdigen leeftijd zijn geboortedag jubileerde door een echten voetbal te krijgen. Natuurlijk gaf dit aan leiding tot stichting van een voetbalclub en zoo als het met honderde dergelijke kleine vereeni- gingen sinds gegaan is, versmolt de club van Peer te gelegener tijd in een grootere organisatie en Peer kwam zoodoende bij de Blauw-witte kleuren. In 1892 speelde hij voor het eerst voor de H. F. C. en sedert is hij een der meest getrouwe H. F. C.-leden. De wedstrijden, die Pereira voor de H. F. C. gespeeld heeft, zijn haast niet te tellen, want ontbreken deed hij bijna nooit. Hij hielp mede de gouden plak van Haarlem winnen en ook in het winnen van den eersten Holdert-beker had hij zijn aandeel. Eigenaardig is wel, dat „Peer" verscheidene keeren in friendly-games voor Haarlem uitkwam, doch dat hij dan toch steeds in de blauw-witte kleuren speeldewel een teeken, dat hij op en top H. F. C.'er was. Twee keer heeft Peer de H. F. C. zien degradeeren en twee keer heeft hij mede geholpen dadelijk weer het kampioenschap der 2e klasse te behalen in de daarop volgende periode. De moeilijke tijden, door het bestuur der H. F. C. meegemaakt, heeft Peer ook gekend. Niet achter de groene tafel hielp hij ze overwinnen, doch op het veld en tevens door te zorgen, dat het in Haarlem wonende deel van het eerste elftal present was, wat in die dagen al heel groote moeilijkheden met zich bracht

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 132