In de voorhoede is het Wijn, die de leiding heeft. Hij pingelt en drijft en houdt den bal zoo lang mogelijk. Hij behaalt daarmee twee voordeelen vooreerst is de bal niet voor de H. F. C.-goal zoolang hij hem vasthoudt en in de tweede plaats je kan nooit weten, hoe een koe een haas vangt, in casu, hoe je in je eentje nog wel eens een goal kunt maken. Peer en Kolff dienen meer als bedreiging voor de tegenpartij en als tusschen-stations om den bal uit het veld te werken. Peer maakt zich bovendien nuttig door taktische wenken te geven: „A, niet zoo hard!", „Eedje, hóu dat mannetje!" „Wijn, niet zoo pin gelen, schiet nou Wijn", „Job, hard nk voren!" Eedje buldert: „Stil Peer!" en Job knort „Peer in je hok". De anderen zwoegen zwijg-end. 't Wordt half time en er is niet gescoord. Everard heeft één schot „be handeld". 't Kwam hoog recht op hem aan. Hij stopte den bal, liet hem vallen, raapte hem op en schopte hem schuins-links corner, 't Was een hürde schop 't had best in zijn eigen goal kunnen zijn, maar 't liep mee. In de tweede helft hetzelfde spelletje. Alléén, de Delftenaren werden moe. Job kreunde bij iedere botsing en hij botste veel en hard. A. roept Peer uit de voorhoede terug om Lotichius te steunen als vierde half. En toen gebeurde hèt. Wijn loopt achter een harde bal. De E. D. O. back staat pal om bal en man op te vangen hij mist ze beiden, juist op de plaats waar het lange gras overging in een sintelveldje. De bal schiet door, Wijn er achter, de goalkeeper loopt uit en met een zacht rollertje schuift Wijn den bal tusschen de palen. Goal Tinus en vijf supporters, al heesch van het aanmoedigen, storten tranen van aandoening. Jan Smit belooft Wijn een heeleboel lekkers, als hij 't nog eens doet. A. treedt onmiddellijk in zijn rol als captain en zet nu ook Kolff in de halfback-linie en Moltzer als back. E. D. O. gaat met acht man naar voren. „Hoelang nog, Tinus?" „Tien minuten". Daar gaat de bal weer. 't Veld is op eens vol rood en zwart gestreepte truien maar A. duikt telkens weer op uit het dichtst gewoel, de truien waaien om en de bal huppelt weer voor Wijn's voeten. H. F. C. trapt links en rechts uit het veld. Ingooien maar weer. „Dek je mannetjes! Jonges", waarschuwt Peer, meestal overbodig, maar ééns te laat! De schutter van E. D. O. hoe was zijn naam ook weer? zwaait zijn voet achter den bal, die met een boogje naar het doel zweeft. A. springt op, maar mist den bal met zijn hoofd, Everard ziet maar half wat er gebeurt en 't jubelen van de twaalf E. D. O. supporters kon gehoord worden aan de overzijde van het IJ Nóg een paar minuten't is tijd. Gelijk gespeeld Ja, maar 't is nog niet uitDe geduldige lezer zal zich herinneren, dat het een bekerwedstrijd was, en zal niet veronderstellen, dat de scheidsrechter het 127 -

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 139