HET SEIZOEN 1903~'04. Alweer een nieuwe indeeling der ie klasse, n.l. a. H. F. C., R. A. P., Sparta, Quick (Aft.), Ajax (L.), H. B. S. b. Haarlem, Hercules, Volharding, Rapiditas, H. V. V., Velocitas. Hoewel het begin niet mooi was we verloren n.l. met io van Sparta in de ie ronde van den zilveren bal toonde ons elftal een dergelijken vorm, dat iedereen begreep, dat H. F. C. lang geen „zacht eitje" meer was. De H. F. C. heeft dit jaar dan ook haar trouwe supporters niet teleurgesteld. Slechts tweemaal werd in de competitie verloren n.l. 28 Februari tegen Sparta met 21, terwijl H. B. S. ons 21 Februari met 32 geslagen had. We beëindigden het seizoen als zeer goede 2e met evenveel punten, doch een minder goed doelgemiddelde, als H. B. S. Hiermede stelden we ons echter nog niet tevreden. Na een serie schitterend gespeelde wedstrijden legden we beslag op den Holdert-beker en de Gouden Ruit. Daarbij zij nog vermeld, dat wij, door V. V. V. met 25o te slaan, een nieuw record voor de hoogste score vestigden. Ook het tweede hield zich kranig en wist zich niet alleen aan het hoofd harer competitie te plaatsen, maar behaalde tevens het afdeelingskampioenschap der geheele derde klasse door Steeds Voorwaarts en A. V. V. resp. met 16-1 en 4 1 te verslaan en tegen Victoria met 22 gelijk te spelen. Ook weerden onze tweede-elftalmannen zich geducht in de Holdert-bekerwedstrijden. Steeds Voor waarts ging er in met 81, Quick (K) moest met 52 in het zand bijten, maar in de 3e ronde bleek het gevreesde Velocitas ons tweede toch te sterk en leed het een zware 83 nederlaag. Zoo was dan toch na een langen sukkeltijd een glorietijdperk aangebroken. Na tweemaal gedegradeerd te zijn en een paar seizoenen onderaan gebengeld te hebben, werd thans in de voetbalwereld een vooraanstaande plaats ingenomen en waren we een der meest gevreesde clubs van het land geworden. Een woord van grooten dank aan Loosjes, die onze Good-Old door die donkere tijden heen hielp en haar tot zulk een grooten bloei deed komen, is hier zeker op zijn plaats. Direct na hem komt een eeresaluut toe aan de spelers, die hem in zijn moeilijk werk trouw ter zijde bleven staan. Zij allen verdienen den dank van elk warm-voelend clubgenoot; zij hebben de grondslagen gelegd van het tegenwoordige zoo fiere H. FC.-gebouw

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 147