i3B B. F. C. met 20o geklopt, vervolgens moesten H. B. S. en Haarlem resp. met 42 en 6 1 het onderspit delven, terwijl in de vierde ronde D. F. C. met 6—2 ingemaakt werd. De Hagenaars hadden dus 36 goals voor en 6 tegen, onze blauw-witten 39 voor en 4 tegen. Geen wonder dus, dat de finale met groote spanning werd tegemoet gezien. De Eindwedstrijd. H. V. V.H. F. C. 1—3. Eindelijk was het dan Hemelvaartsdag! Prachtig voetbalweer en drommen toeschouwersOm even over tweeën stellen de volgende elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Dyxhoorn. H. F. C.Ferf, Cheriex, van Waveren, Prins, Moltzer, Swens, Përeira, Holdert, v. D. Vinne Sr., Henny, v. D. Vinne Jr. H. V. V.John Sol, Froger, Ff.ith, D. Heyning, Broese, Kessler, Hupkes, E. Soe, Mundt, J. Heyning, Coops, Als grensrechters fungeerden de heeren Moorman en Oosterveen. H. V. V. wint den toss en Holdert mag dus aftrappen. Reeds dadelijk volgt een vinnige aanval, dien door Heyning onderbroken wordt. De geelzwarten brengen thans een tegenbezoek aan het Haarlemsche doel, maar v. Waveren is het groote struikelblok. Hoewel de spelers individueel goed spel laten zien, is het samenspel nog lang niet af. Pereira onderneemt tallooze snelle rushes, maar zijn keurige voorzetten worden niet benut. Bovendien maakt de Haagsche ver dediging het onze voorhoede bijzonder lastig. Heijning en in de laatste instantie Coops werken schitterend. Kessler, speciaal voor dezen wedstrijd uit Engeland overgekomen, kon tegen het razend snelle voorhoede-spel nog niet veel uitrichten. Uit een center van Holdert krijgt Henny een lastige kans, welke echter niet benut wordt. Een vrije schop voor H. F. C., dicht bij het Haagsche doel, heeft evenmin succes. De Haagsche aanval gaat zich ook hoe langer hoe meer roeren, maar v. Waveren, Cheriex en Ferf bezweren alle gevaar. I och blijven de onzen sterker; Henny krijgt achtereenvolgens twee kansen, welke echter op niets uitloopen. Dan verandert de Haagsche haar opstelling. Froger gaat rechtsbuiten, Sol binnen en Feith midden spelen; deze verandering heeft al dadelijk succes. Als van Waveren een bal wil wegwerken, is hij iets te langzaam; Proger is er als de kippen bij, een schoten 't is 1 o. Tot rust blijft H. V. V. dan sterker, hoewel de blauw-witte voorhoede gevaarlijke uitvallen onderneemt. Coops houdt schitterend een mooi schot van v. d. Vinne en dan is het rusten. De tweede helft is nog veel spannender dan de eerste, terwijl ook beter

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 150