Mr. H. Ph. DE KANTER Jr. Eigenaardig, in dit boek een biografie van iemand, die nooit als speler voor de H. F. C. is uitgekomen en slechts zeer korten tijd in het Bestuur heeft gezeten. Het eenige officieele lichaam uit de H F. C., waarin hij eenige jaren zitting heeft gehad, was de Elftal commissie. In naam dus slechts: „lid van de Elftal-com missie." Inderdaad echter: één der meest actieve wer kers der H. F. C. gedurende de jaren, dat hij zich er mee bemoeide. Ik herinner me nog, hoe ik op den avond van 30 September 1899 ter algemeene vergade ring trok en hem tegenkwam. Er waren in dat sombere H. F. C.-jaar niet veel leden. Hij had zich nooit veel met voetbalzaken bemoeid en mijn vraag, of hij meeging naar die vergadering, kon slechts instemming vinden, toen ik vertelde, dat er wel bijna niemand zou zijn en het dus wel gauw zou zijn afgeloopen. Er waren inderdaad niet veel menschen, maar gauw afgeloopen was het niet. Het werd die sombere vergadering, waarin, op voorstel van het toenmalige bestuur, de H. F. C. zou worden opgeheven, aangezien het aantal leden zeer onbeduidend en de financiën nog veel onbeduidender waren. Maar het werd ook die schitterende vergadering, waarop het enthousiasme hoogtij vierde, de H. F. C. inderdaad herboren werd en een geheel nieuw tijdperk, het begin van een nieuw en beter bestaan, voor haar werd ingeluid. En zelf één van de grootste enthousiasten op dien avond, is hij dat gebleven tot hij ons land verliet, en heeft in dien tijd heel veel gedaan. Op die vergadering werd besloten de H. F. C. niet op te heffen, maar integendeel met een elftal voor de ie klas-competitie in te schrijven, hoewel er op dat moment feitelijk geen elftal bijeen te brengen was. De vergadering was in den avond van 30 September. 1 October sloten

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 156