Zijn lichaamskracht, zijn ausdauer, zijn onvermoeid doorwerken maakten hem tot een onmisbaar element in de H. F. C.-combinatie. Brilliant spel of technische meesterstukjes behoefde men niet van hem te verwachten hij was tevreden met grondig „zijn deel" gedaan te hebben in 't zware werk en hij mat zich zijn deel zeer ruim toe. Zijn massief spel was bijzonder afmattend voor zijn tegenstanders en scheen hemzelf in 't minst niet te vermoeien het scheen daardoor, dat Moltzer zelfs beter ging spelen, naarmate het einde van een wed strijd naderde, en dikwijls kon Eedje nog in het laatste kwartier een nieuw vuur in den aanval brengen, dat den strijd in het voordeel van zijn club besliste. Het taaie volhouden van de half- backlinie Moltzer, Swens, Prins, besliste zoo den beker-eindwedstrijd in 1904 in het laatste kwartier. In de club was Moltzer, met zijn goedronde jovia liteit, een buitengewoon populaire figuur Hij had er slag van om met de jongere spelers om te gaan en had een gemoedelijke manier om hen op hun fouten te wijzen, die niemand hem kwalijk kon nemen en die zijn uitwerking niet miste. Eedje vroeg en gaf kameraad schap aan zijn clubleden op zoo gulle wijze, dat niemand zich geheel aan zijn invloed onttrekken kon, en daardoor heeft Moltzer een groot aandeel g-ehad in het herscheppen van den goeden geest in de club, juist in den tijd toen de Scheidsrechter voorheen. Scheidsrechter thans. H. F. C. dddraan meer dan aan iets anders behoefte had. o o

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 164