De Belgen zijn in den beginne iets sterker, vooral hun rechterwing is snel en gevaarlijk, maar de verdediging met v. Waveren aan het hoofd houdt stand en na eenigen tijd gaat het spel gelijk op. Er ontplooit zich een prachtig spel, dat de toeschouwers in verrukking brengt. H. F. C. wordt steeds beter en het combineeren der voorhoede is soms bijna volmaakt. I lerhaaldelijk wordt de Belgische achterhoede gepasseerd. Henny krijgt den bal op ongeveer het midden van het veld, passeert een paar tegenstanders, een klein tikje brengt den bal bij Fick en de halfback-linie der Union is in wanorde. Fick snort langs het lijntje, Henny steeds naast hem. De voor-back der Belgen is iets te laat, zijn collega achter speler valt Fick aan. deze centert naar Henny, die heerlijk voorzet om v. Gogii kalm te zien scoren. (xo). Zonder dat een speler der tegenpartij den bal had aange raakt werd dit zeld zaam mooie punt ge maakt De Union-menschen, die in een geel-blauw- paars pakje spelen, laten den moed niet zakken. Eindelijk heb ben ze kort voor de rust succes met een hard scherp schot (i-i). Dadelijk na de hervatting pakken de H. F. C.'ers weer flink aan en het spel verplaatst zich onmiddellijk naar de Belgische helft, waar van Gogh na uit stekend opbrengen van Francken Sr. den Haarlemmers opnieuw de leiding geeft (2 1). Een geweldige strijd ontstaat nu! Bij de Belgen blinken de rechtsbuiten en mid-half uit. Bij H. F. C. zijn in de voorhoede Henny, Francken Jr. en v. Gogh merkwaardig goed, terwijl de middenlinie prachtig steunt. Schalkwijk's lange beenen doen wonderen, terwijl Francken Sr. en v. d. Woude uitstekend werken. Als een der Belgen hands maakt, kogelt Hesselink uit de toegestane penalty den bal in t net. (31). De vreugde van het publiek is onbeschrijfelijk! Aanval volgt op aanval. De voorhoede combineeit prachtig en weer heeft Hesselink succes, als hij met een keurig, onverwacht schot den Kampioenschap GEWONNEN 1903/04 H. F. c. 1904/05 Haarlem 1905/06 H. F. C. 4-4 3-2 De Gouden Ruit. (Voorzijde). De Gouden Ruit. (Achterzijde).

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 166