EDDY HOLDER! Eddy Holdert moet al heel jong- gevoetbald hebbenik herinnei mij hem al uit de periode 1895—98, toen de H. F. C. in Haarlem geen veld had, en tallooze kleine clubjes tusschen de boomen in den Hout, achter het oude IJsclubterrein, aan de Leidsche vaart en op andere slechte velden speelden. De jongens van 12—15 jaar leidden toen een moeizaam, doch genotvol voetballeven. Het waren allen kleine clubjes, die met moeite uit hunne karige inkomsten de kosten voor een bal, een maand veldhuur, als het erg mooi was, een paar goalpalen konden betalen. W'e hadden echter volstrekt niet minder pleizier dan de jongens van tegenwoordig en ik vraag mij af, of de moeite en zorg, die wij voor ons „Unitas „Hollandia" en „Hasselaer" over hadden, ons niet meer clubliefde en clubtrouw gaven, dan thans wel eens wordt aangetroffen. Al die clubjes verdwenen in 1898 weer en we trokken met z'n allen naar de Spanjaardslaan, ook Eddy Holdert. De H. F. C. begon toen onder leiding van Otto Menten, Loosjes en A. v. Waveren weer op te bloeien en Eddy trad als speler eerst in de lagere elftallen, later in hoogere, zeer op den voorgrond. In die jaren omstreeks 1900 werd er veel en goed geoefend en hierdoor kregen wij al spoedig een jong en uitstekend spelend 'ie elftal. Daarvan was Eddy, die, voor zoover ik mij herinneren kan, steeds rechts-binnen speelde, de goal-getter. Hij heeft het spelen er nu al een jaar of 15 aan moeten geven, maar nog leeft zijn uitstekend spel in de herinnering voort. Een voorbeeld? Het is niet langer dan enkele maanden geleden, dat het blad „Hallo" in een voetbalbeschouwing de meening uitte, dat weliswaar Ajax uitstekend speelde, doch dat de „keien" van Eddy Holdert toch nog steeds de kroon spanden. De goalkeepers hebben dan ook heel wat angstige momenten uitgestaan, als zij onzen langen blonden rechts-binnen op zich zagen afstormen.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 168