i68 In Utrecht nam de H. F. C. deel aan de jubileum wedstrijden van Hercules op 14 en 28 April, waarbij zij P. W., de kampioene van het Oosten, met 1o en de Officieren combinatie met 41 sloeg. In de finale werden we echter door de Union St. Gilloise met 4 1 geklopt, waardoor wij ons met den 2en prijs tevreden moesten stellen. Tegen buitenlanders speelden we met wisselend succes. De kampioen van België de Union St. Gilloise en de Fmgelsche professional club Chelsea sloegen ons met respectievelijk 41 en 73. Wij wonnen daarentegen van de Leopold combinatie met 3—0, van de Union St. Gilloise op ons terrein met 3 2 en van de Berliner Ballspiel Club met 4—0. Dat onze voorhoede tot de sterksten (misschien wel de sterkste) in den lande gerekend werd, blijkt wel uit de keuze van de Nederlandsch-Elftal com missie. Immers niet minder dan 5 H. F. C. forwards speelden dit seizoen in het toenmalige blauwwit gestreepte jersey n.l.Mannes Francken, Ferry v. d. Vinne, Boelmans ter Spill, Max Henny en Adé van Gogh, terwijl ook Stom als back gekozen werd. Voorwaar een buitengewoon succes. Was dit een succes voor onze spelers, evenzeer mag het een succes voor ons energiek bestuur genoemd worden, dat de Holland-Belgie wedstrijd voor het eerst op ons terrein gehouden werd. I ribunes en staketsels verrezen om aan duizenden de gelegenheid te geven den wedstrijd tegen onze Zuidelijke buren te volgen. Helaas verloren de onzen Het veld echter was uitstekend, de regeling eveneens, en zeker werd toen het record, wat het aantal toeschouwers betreft, geslagen. Een woord van hulde mag de regelingscommissie bestaande uit de H.H. J. J., Swens, v. Waveren, Tii. Peltenburg, H. Ph. de Kanter Jr., J. de Breuk, J. Lieftinck en F. H. J. Holdert niet onthouden worden. Ons 2e had een slecht seizoen en won slechts 3 van de 12 wedstrijden, terwijl er 2 gelijk gespeeld werden. Een bijzonder groot verlies leed onze club door het vertrek naar het buiten land van 2 eerste elftal spelers n.l. onzen captain Rein v. d. Woude en M. Fick. Beiden waren rasechte H. P. C.'ers, beiden hebben steeds zoowel op, als buiten het veld onzen naam hooggehouden. Daarvoor zijn wij hun oprechten dank verschuldigd. Ons ie bestond dit jaar uit K ruseman W. v. Waveren, Cheriex, (L. Schalkwijk), L. v. d. Vinne, R. v. d. Woude, 11. Francken, M. Henny, A. v. Gogh, P. Boelmans ter Spill, Mannes Francken, l\ v. d. Vinne. f

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 180