SEIZOEN 1908—'09. Een seizoen zonder veel wederwaardigheden, maar waarin gelukkig- ons ie eenige sporten hooger op de competitie-ladder klom. Op 5 September kiest de algemeene vergadering het volgend bestuur A. G. v. Waveren, Voorzitter. J. J. Swens, Vice- Voorzitter F. H. J. Holdert, Secretaris. J. de Breuk Lzn., Penningmeester. J. Schippers, W. Rutgers v. d. Lofff, Comm. M. Loosjes, l Na op 6 September Ajax in de ie ronde van de Zilveren-Balwedstrijden met 2 o verslagen te hebben, wipte Quick ons den volgenden Zondag met 62. In de Holdert-bekerwedstrijden had ons 2e geen succes, daar reeds in de ie ronde met 71 van Achilles (A.) verloren werd. Aan de hockeyc-lub de „Musschen' alleen uit H. F. C.'ers, bestaande, werd toegestaan op Woensdag- en Zaterdagmiddag op een deel van ons terrein te oefenen. Helaas verwisselden eenigen onzer goede spelers hierdoor den voetbal schoen voor de hockeystick. Donderdags en Vrijdags werd op dit terrein door een dameshockey club gespeeld, waarvan verscheidene bekende H. F. C. supporters, als de dames Dolleman, deel uit maakten. Als bijzondere gebeurtenis mag- wel gememoreerd worden, datop2 2Sept. in een bestuursvergadering bij J. de Breuk besloten werd zich met een Engelschen trainer in verbinding- te stellen, om na een proeftijd van een paar maanden even tueel een vast contract met hem aan te gaan. Reeds 1 o dagen daarna werd een zekere Mr. Hosegood voor bovengenoemde functie geëngageerd. Hoewel ons team zeker niet tot de sterksten behoorde, was het des te merkwaardiger, dat op 29 Nov. het ongeslagen Sparta met een 31 nederlaag huistoe gezonden werd, terwijl op 3 Januari het toen eveneens nog ongeslagen H. V. V. met 43 eenzelfde lot onderging. Onze grootste overwinning boekten we op Haarlem, dat we met 4o klopten. Op de beide Kerstdagen maakte ons ie een uitstapje naar Duitschland, waar we de Kölner F. C. en de Essener Sportverein. met 21 en 62 versloegen.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 197