196 3o October 1910. Van de Spanjaardslaan. H. F. C. - Sparta 2—1. 't Is over halfdrie als Willing voor beginnen fluit en dan zien we de volgende elftallen in het veld SPARTA. Poth. Jacobi. de Bruin. Boerdam. de Korver. N. N. v. o. Wolk. de Groot. Ruffelse. Dassen, v. Dalsum. Reydon. M. Francken. Laan. La Bastide. van Laar. le Sueur. J. Verwey. de Klerck. Kimmyser. A. Verwey. H. F. C. Mooy. Francken toont zijn behendigheid in het tossen en Sparta kan aftrappen. De Rotterdammers beginnen met een aanval, die echter door een buitenspel on derbroken wordt. De gasten komen dadelijk terug en forceeren kort na elkaar twee hoekschoppen. H. F. C. heeft in de eerste minuten niet veel in te brengen en Sparta werkt veel energieker. Lang duurt het echter niet of er komt meer teekening in de bewegingen der Haarlemmers, die met een vaartje naar voren schieten en het Sparta-doel goed combineerend naderen. Jacobi stopt een van zijn lange onderdanen echter achter het leder, dat nu weer op de andere helft belandt. Van die spelverplaatsing heeft echter de H. F. C.-middenmoot en ver dediging geprofiteerd om haar vorm te vinden en van nu af wijken ze geen handbreed meer. In de halfback-linie schitteren de Klerck en Jo Verwey, terwijl le Sueur ook veel beter spel vertoont dan in vorige wedstrijden. Hij heeft verre weg den lastigsten tegenstander tegenover zich en het is dan ook voor een groot deel aan zijn volharding te wijten, dat van rechts Sparta zoo weinig succes had. Kimmyser en Adé Verwey spelen een stevig spelletje en worden gaande weg zekerder. In de voorhoede lukt het nog niet erg, doch Sparta vindt voor het doel der Haarlemmers een onverwacht sterke barricade. Het goede voorbeeld der overigen bezielt dan ook de H. F. C.-voorhoede en het spel raakt zuiver ver deeld. Elk der partijen krijgt een paar hoekschoppen, die niets opleveren, terwijl Mannes eens even door de roodwitte verdediging dartelt, om dan echter te hoog te schieten. o

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 208