'97 Aan de overzijde mist Ruffelse een prachtkans, en slagen de blauw-witten er met ontzaglijk veel moeite in den bal na een heftigen strijd weg te werken. H. F. C. neemt dan den aanval weer over, doch la Bastide schiet naast en Sparta wordt nu weer iets sterker. Mooy moet zijn handen uit de mouwen steken om een verraderlijk schot uit zijn woning te houden. Daarna toont Reydon een staaltje van zijn snelheid en manoeuvreert van Laar op den rechtervleugel om een paar tegenstanders heen. De bal gaat dan echter uit en Sparta's linkerwing houdt dan listig een paar keer een Haarlemmer voor den gek! Adé Verwey komt echter juist op tijd aandraven en geeft het leder een opstopper, die het in de rood-witte kwartieren doet belanden. Laan raakt hier echter zijn hoofd en even later den bal ook kwijt, doch Jo Verwey komt dan weer met het bruine kleinood aandragen en presenteert het aan Laan, die er mee van door trekt om het even later voor den doelmond te deponeeren. Hier echter gaat de bezitting weer in andere handen over en stuift het op H. F. C.'s doel af. v. d. Wolk vliegt langs de lijn, doch le Sueur laat hem niet los en veel tijd om te zien, waar zijn voorzet moet komen, blijft den Spartaan niet over. Intusschen begint de rust te naderen en zwoegen beide clubs om de leiding, doch steeds zijn de verdedigers de baas en valt er moeilijk van een overwicht te spreken. Sparta is misschien iets sterker vertegenwoordigd in de voorhoede, doch de Haarlemsche club is nu wat hechter in de verdediging en zoo weegt blauw-wit vrijwel tegen rood-wit op. Wanneer v. d. Wolk nog eens handig opgebracht heeft en H. F. C. juist bezig is met een aanval op Sparta's vesting, klinkt het fluitje voor de rust en gaan de spelers met een blanke score theedrinken. De pauze duurt gelukkig kort en spoedig staan de strijders weer tegenover elkaar. De blauw-witte heropenen de vijandelijkheden en Mannes en Reydon zit ten weldra in het hartje van het vreemde land. Sparta's verdediging blijkt ech ter goed tegen H. F. C.'s plannen opgewassen en met een langen trap vliegt de bal weer naar de andere helft. Hier echter zijn H. F. C.'s belangen in niet minder goede handen en spoedig kan het blauw-witte vijftal weer naar voren gaan. Het zaakje marcheert uitstekend en het strafschopgebied wordt al genaderd, als Willing voor een vrijen schop fluit en de H. F. C. er bekaaid afkomt, daar zij na de overtreding in het voordeel waren en Willing beter had gedaan door te laten spelen, aangezien hij nu H. F. C. in plaats van Sparta strafte. Kort hierop krijgen we een repetitie van het geval na een „hands" door Boerdam, ook nu was blauw-wit in het bezit van het leder en een zéér goede positie. Enfin, zulke vergissingen kunnen voorkomen en het zal wel héél moeilijk zijn om bij dezen regel altijd het goede moment te kiezen. De Rotterdammers herstellen zich dan weer, en Mooy is niet ongelukkig

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 209