jgggggj terwijl men poogt het instrument weer in orde te brengen, maakt Laan gebruik van een voorzet van rechts en passeert hij met een goed laag schot den Rotter- damschen doelman. 1 1. Een ontzaglijk gejuich stijgt op en'de vreugdekreten dreunen nog door de lucht, als Sparta weer aftrapt. Verder dan de Haarlemschê halfs brengen zij het nu niet en als een wervelwind snort de blauw witte voor hoede weer goalwaarts. De toeschouwers juichen om het mooie, stoere spel der gastheeren, die nu alweer voor de Rotterdamsche vesting zijn. Van rechts komt een keurige hooge voorzet, de keeper komt naar voren, raakt den bal slechs half, en het leder belandt bij Mannes, die het kalm op laat springen en dan met een van zijn stevige onderdanen in het net jaagt. De toeschouwers zijn dol van vreugde, en de cheers donderen over de effen groene vlakte, de woudreuzen in de Spanjaardslaan staan te trillen onder de vracht enthousiasme, die daar de .lucht in gaat. Er komt geen einde aan en met recht, 198 - als, na onvoldoend wegwerken, de bal naast geschoten wordt. Kort hierop is H. F. C. s doel weer in gevaar, doch een der gasten bewerkt den bal met zijn handen en dan verplaatst zich het spel naar de andere helft, waar Francken een tam schot lost, dat den doelman geen moeite geeft. De strijd verslapt nu even, en in een botsing raakt Jo Verwey onklaar, Willing fluit voor stoppen en de spelers kunnen even uitblazen. H. F. C.'s eminente speler is echter spoedig weer op de been, en de strijd begint opnieuw. Van der Wolk vliegt langs de lijn en zet goed voor. Een oog-enblik van dralen wordt den Haarlemmers noodlottig en Ruffelse profiteert ervan om het leder rustig in den hoek te duwen, io. Nog- zijn er 25 minuten te spelen, men is nog bezig het sein op te halen, toonend dat Sparta i'o voor is, als weer wordt afgetrapt en onder daverende aanmoedi&in&en ld. F. C. voort stormt. Plotseling valt de o van den seinpaal en H. F. G. IN LEIPZIG. 24 DEC. 1911.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 210