REIN VAN DER WOUDE. Bovenstaande naam zal boekdeelen spreken tot de oudere H. F. C.'ers, die den glorie-tijd van „Rein s tweede-elftal" zich nog herinneren. v. D. Woude kwam tot de H. F. C. tegelijkertijd met misschien een twintigtal anderen, die tot dusverre ergens op een vlak duin of tusschen de boomen in den Haarlemmer Hout gevoetbald hadden en zich onder den naam van Hasselaer een zekere repu tatie hadden veroverd. Door de verplaatsing van het H. F. C.-veld naar de Spanjaardslaan kreeg de g-ood-old tal van nieuwe jonge leden en hiertusschen was Rein in zijn element. On vermoeid werker als hij was, kreeg hij al spoedig een plaats in het derde elftal en na een paar seizoenen hierin doorgebracht te hebben, zien we hem in het 2e- Toen hij, door opschuiving van spelers hieruit naar de hoogste sport der H. F. C.-ladder, voor het captainschap in aan merking kwam, begon voor het 2e elftal een tijdperk van ongekenden bloei en duidelijk bleek, wat captain v. d. Woude uit zijn mannen wist te halen. Zijn persoonlijk voorbeeld en enthou siasme bezielde het geheele team en hielpen een 2e-elftal vormen, zooals geen enkele club ooit gehad heeft. Het schoonste succes in Rein's voetballoopbaan zal wel geweest zijn, toen H. F. C. II zonder één punt te verspelen het kampioen schap der geheele 2e klasse haalde. Was door de bepaling, dat een ver- eeniging niet meer dan één elftal in de eerste klasse mocht hebben, de toe gang tot een hoogere klasse niet gesloten geweest, de H. F. C. had met twee elftallen in de eerste klasse gespeeld. „REiN's-Tweede" had voorwaar menig ie elftal der groote clubs in het zand doen bijten. Voorbeelden hiervan gaf het door Vitesse in een bekerwedstrijd te slaan en een club als P. W. met zooiets van 8—i te kloppen. Ik herinner me een wedstrijd om den Zilveren-Bal, waarin

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 213