SEIZOEN 1912*13. Het bestuur werd samengesteld als volgt J. J. Swens, Voorzitter. M. Loosjes, Vice- Voorzitter. J. de Breuk Lzn., Penningmeester. J. Baning, Secretaris. J. J. Thöne, j A. K. Steup, Commissarissen. F. H. J. Holdert, Een allerzonderlingst seizoen, wat de praestaties van ons ie betreft. Wed strijden buiten de competitie brachten ons groot succes in schrille tegenstelling met de eerste competitiewedstrijden. Het ging zelfs zoo slecht, dat het bestuui het raadzaam achtte een rondschrijven aan de leden te richten om allen den toe stand duidelijk voor oogen te stellen. Buiten de competitie waren de Blauw-witten een heel ander elftal. In de Zilveren-Balwedstrijden brachten we het tot de finale, welke wij echter met 21 van „Haarlem" verloren. Bij de Jubileum-wedstrijden van R. A. P. gingen we met den schitterenden beker strijken na Sparta met 31, U. D. met 71 ten slotte R. A. P. zelf met^ 41 te hebben verslagen. Het hoogtepunt werd echter bereikt door het winnen van den Holdert-beker. Na in de competitie van D. F. C. met 4o en 21 verloren te hebben, slaan wij dit team in de finale met 4-1. Dit feit werd op uiterst genoegelijke wijze in Zandvoort gevierd. Iedereen was in de stemming. Zelfs Dolf v. d. Nagel, welke aan den aanvang van het seizoen ons medegedeeld had om persoonlijke redenen slechts één jaar voor de H. F. C. te kunnen uitkomen, kon zijn enthousiasme niet bedwingen en knoopte in een speech nog een jaartje aan het reeds volbrachte vast. En hij heeft woord gehouden Nog lang zal Dolf om zijn spel en persoonlijkheid bij ons in de aange naamste herinnering voortleven. Het gloriepunt bereikte het feest, toen Edd\ Holdert het volgende, door hem zelf samengestelde, gedicht voorlas: (In Februari zag de Heer de Breuk zich wegens drukke bezigheden genoodzaakt om als bestuurslid te bedanken. In zijn plaats werd A. J. Verwey gekozen, terwijl het aantal bestuursleden op 9 werd gebracht door de verkiezing van een tweetal Commissarissen, n.l. H. Seignette en P. H. Kaars Sypesteijn.)

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 220