te benutten. Speciaal Mannes is z'n schot kwijt. Na een slecht genomen corner fluit scheidsrechter Groothoff rusten. Onmiddellijk na de rust dringen de H. F. C.'ers gevaarlijk op, en een mooi schot van Laan weet v. Hemert schitterend te keeren. D. F. C. valt weer aan. Onze achterhoede speelt echter haar beste spel, zoodat er geen doorkomen aan is. Ook de voorhoede komt er meer en meer in. Laan en v. Delden begrijpen elkaar uitstekend. Met korte tikjes gaat het met een sneltreinvaartje op het Dordtsche doel af. Laan ziet een opening en 't is 2 1 voor H. F. C. Hoeden, stokken, petten, parapluies vliegen in de lucht. Rondom het veld beweegt zich een dansende en hossende menschenmassa. Nog zijn de gemoederen niet tot be daren, als „Hendriks" zijn tegenstander den bal ontneemt en naar den ongedekt staanden Jacques Francken centert. Een ren langs het lijntje volgt, Mannes krijgt den bal, dribbelt om Lotsy heen en geeft over aan Laan, die zich niet lang bedenkt en van Hemert ten 3 den maie laat visschen. (3 1). Toch houdt D. F. C. vol, maar onze voorhoede heeft zóó haar ouden vorm te pakken, dat het je deed denken aan de dagen, toen Peer, Eddy Holdert en Ferry v. d. Vinne nog achter het bruine monster holden. Aanval op aanval wordt ondernomen. De pogingen der D. F. C.-voorhoedespelers stuiten af op het sublieme spel van B. Verwey en de Klerck. Als Seignette weer eens voorzet, is Mannes er als de kippen bij en met een knal vliegt de bal ineens in het D. F. C.-net! 41. H. F. C. speelt nu een gewonnen spel en de resteerende minuten brengen dan ook niet veel bijzonders meer. Als Groothoff tijd blaast, heeft onze Good- Old den beker veroverd. {Uit Haarlem's Dagblad). Het Gentsche tournooi. Met een vrij gehavende combinatie waren de H. F. C.-menschen naar het land der Vlamingen getogen, om daar aan het voetbaltournooi deel te nemen, gehouden ter eere van de Gentsche tentoonstelling. Het eerst komen de English Wanderers in het veld tegen een Vlaamsch Xl-tal, welken wedstrijd de Engel- schen met 81 winnen. Dan komt H. F. C. ten tooneele. Op een tamelijk klein en door den regen met plassen overdekt terrein, bindt het volgend elftal den strijd aan tegen de French Wanderers, een combinatie uit Parijs en Noord-Frankrijk P. Kaars Sypesteijn. G. Kaars Sypesteijn. B. Verwey. J. v. d. Wef.rd. Jo Verwey. Loos. Seignette. v. Delden. J. Laan. M. en J. Francken. Veel moois bood de wedstrijd niet. De bal bleef herhaaldelijk steken in de tallooze vijvertjes, waardoor de spelers dikwijls misten. Bij het publiek is de

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 228