H. F. C. sterk favoriet en wordt dan ook luide aangemoedigd. De lange Piet houdt op keurige wijze verschillende ballen uit z'n heiligdom en ook Ben Verweij verdedigt schitterend. Seignette moet het in snelheid afleggen tegen den Fran- schen linkshalf en ook van Delden en Laan kunnen hun vorm niet vinden. Het goede „kopwerk" der Fransche verdediging valt op. Alle corners en voorzetten worden weggekopt. Rust breekt aan met blanke score. Na half-time komen de H. F. C.'ers meer en meer in actie. Uit een keurig aangegeven bal van J. v. d. Weerd opent van Delden met een schit terend schot de score, io. Nu krijgen de blauw-witten hun vorm eerst te pakken Het Pransche doel wordt belegerd en weer is het van Delden, die met een hard laag schot het vijandelijk doel doorboort. 2o. Seignette, meer met het veld vertrouwd, speelt dat het een lust is. Laan wordt ook meer actief, en J. Fran cken onderneemt schitterende rushes, terwijl de achterhoede op flinke wijze de aanvallen der Franschen den kop indrukt. Uit een voorzet van Seignette scoort Laan. 3o. De Franschen houden taai vol en beginnen meer op den man te spelen, wat hun eenige hoon- betuigingen van jan Publiek in ontvangst doet nemen. Bij een aanval der Fran schen blijft de bal weer in een plas smoren, waardoor de verdediging mist en de midden-voor der Wanderers met een hard schot den stand op 3 1 brengt. lak daarop wordt tijd gefloten, zoodat de H. F. C.'ers in de finale komen tegen de English Wanderers. English-Wanderers H. F. C. 2—0. Deze wedstrijd werd den volgenden dag gespeeld, ten aanschouwe van een talrijk publiek. Eerst krijgen we nog een wedstrijd om den 3en en 4.den prijs te zien tusschen de Franschen en de mannen uit Vlaanderen. De eerstgenoem- den wisten hier met 2 1 te winnen. De Engelschen komen uit met een paar allereerste krachten, zoodat de H. F. C. niet veel kans heeft. Om half 5 verschijnen de Engelschen met het volgende team Lemoine. Boneker. Grimsdeel. Barclay. Littlewort. Vritch. Ranie. Vivian Woodward. Louch. Titchy. Sharpe. H. F. C. heeft dezelfde opstelling als den vorigen dag. De H. F. C. 'ers ondernemen den isten aanval, die echter door Littlewort wordt onderbroken, die zijn voorhoede aan 't werk zet. Onze achterhoede is echter in schitterende conditie en spant zich geweldig in. Van beide kanten wordt trouwens met een —•217

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 229