JOB THÖNE. Foen in 1907 Loosjes het secretaris-penningmeesterschap moest neder- leggen, heerschte er in de H. F. C. een oog-enblik groote verslagenheid. Maar al spoedig begreep men, dat er gehandeld moest worden en een aantal leden sprong in de bres om het werk op zich te nemen. Het spreekt voor den eerbied, die er voor Loosjes' omvangrijken arbeid gekoesterd werd, dat er geen oogenblik over gedacht werd, dat één man dit werk aan zou kunnen. Tot die leden, die aan het secretariaatswerk gingen deelnemen, behoorde ook Job Thöne. Hij deed dit met den ijver en de plichtsbetrachting, die hem kenmerken en was steeds bereid, die functie te aanvaarden, waar men hem craarne voor hebben wilde. Hij was achtereenvolgens commissaris, secretaris, weer commissaris, ten 3e male commissaris en ten slotte voorzitter. In het najaar van 1914 begrepen bestuur en algemeene vergadering elkaar een oogenblik niet al te best, een conflict volgde en verschil lende bestuursleden, waaronder de voorzitter, legden hun functie neer. Het is heel jammer, dat men toen niet een oplossing van het conflict gezocht heeft, want Job Thöne was als voorzitter volkomen op zijn plaats. Van eene kalme hoffelijkheid, daarbij toch voortvarend en beslist, heeft hij in het jaar van zijn voorzitterschap veel tot stand kunnen brengen. Hij is ook thans nog jong en het lijkt mij volstrekt niet uitgesloten, dat de H. F. C. zijne diensten nog wel eens zal zoeken. Dat dit zoeken dan niet te vergeefsch zal zijn, daarvoor staan zijn groote liefde en belangstelling' voor de club borg. Thöne is één diergenen, die meenen, dat ook buiten het groene veld de leden der club contact met elkaar moeten hebben ter bevordering van den clubgeest. Onder zijn voorzitterschap werd daarom voor het eerst na vele jaren een feestavond met bal en souper georganiseerd, een feest, dat uit- o

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 231