krampachtig. Ik noteer achter elkaar 13 mistrappen in de Roodwitte verdedi ging, maar dewijl H. F. C. zich aan één mistrap méér bezondigt loopt het voor Sparta nog al fortuinlijk af en moeten de withemden zich slechts met een voor sprong van 2 doelpunten bij de pauze vergenoegen. De vraag is thans, wat zal de Haarlemsche verdediging op het glibberige plekje presteeren Zal zij zich beter dan de zware Spartanen kunnen staande houden. Steup, als officier van het Nederlandsche leger, verkent voor den aanvang het terrein met een bedenkelijk gezicht 1 lij voelt t, het zal voor hem zwaar werk worden. Dadelijk na den aftrap neemt de Spartaansche voorhoede den bal mee en stormt op de Haarlemsche veste at. Poortman en Dassen spelen keurig samen, maar ook aan den rechterkant laten v. d. Wolk en Dllper goed spel zien. De Groot, die natuurlijk weer een speciale bewaking geniet, kan niet veel uitvoeren, ook al omdat hij een pijnlijk blessuur heeft opgeloopen, dat hem nog al in z'n bewegingen hindert. H. F. C. verdedigt echter met hoofd en hand en voeten en blijkt beslist geen afstand van haar voorsprong te willen doen. Steup stopt mooie ballen van Poortman en de Groot en ook de boven lat en de zijpalen weren zich lang niet onverdienstelijk. Het regent hoekschop pen, maar geen enkele levert wat op. De jeugdige Haarlemsche achterspelers doen op het moerasje voor het doel nu ook rare dingenvooral Kooper zondigt nog al eens en speelt lang zoo zeker niet meer als voor de rust. Na 18 minuten brengen v. Wolk—Dulfer den bal weer eens goed op, de laatste trapt naar Dassen, die mooi inzet 1 2. Niemand twijfelt thans meer aan den gelijkmaker en velen zien aan den horizont de overwinning voor de Spartanen al gloren. Het viel den roodwitten echter niet mee. Het mocht niet van middag Aanval op aanval loopt op niets uit. Steeds is er een Haarlemsch lijf tusschen den bal en het doel. Alle Spartaansche spelers wagen van tijd tot tijd een schot, zelfs de Bruyn en Klip doen mee. Ook van Driel, staande over de helft van het veld, loert op een kans. Dat heeft zoo geduurd één half uur en 5 minuten. De doelpunten, die eerst peperduur schenen, werden toen in eens spotgoedkoop. Ze werden echter gemaakt aan een zijde, waar men ze allang niet meer verwachtte. Vol verbazing zag het publiek toe, dat Seignette de brutaliteit had een aanval te ondernemen. Heel op z'n eentje kachelde hij op van Drill af en zond den bal in het net: 13! Simple comme bonjour! Francken zei „dat heb je goed gedaan en gaf hem den bal weer aan. 224

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 236