Toen ging tot ontzetting van het publiek Seignette weer draven. Vol verwondering zagen de Bruyn en Klip het geval aan, benieuwd hoe het ditmaal wel af zou loopen. Seignette dacht „ik doe net als daar straks, het ging heel goed toen", lokte van Uriel uit het doel en schoot het vierde doelpunt in het ledige doel. Dan is het dus i4 en de menschen, die alléén komen om Sparta te zien winnen, verlaten baloorig het terrein. Maar wij en nog enkele anderen blijven, om de ontknooping van het drama verder bij te wonen. Er resten nog enkele minuten. De Sparta-voorhoede is nu gelijk aan een springvloed, die alles meesleept op z'n weg. Onweerstaanbaar vallen de Spartanen aaneen gewirwar voor Steup en v. d. Wolk, die middenvoor is gaan staan, maakt nummero twee voor zijn club. Een oogenblik probeeren de Haarlemmers met de beide Francken's aan het hoofd roet in het eten te gooien, maar dan heeft Steup het al weer zwaar te verduren. Talrijke hoekschoppen worden genomen. Ze zijn allemaal zuiver en mooi, maar geen doelpunt. Een te nijdigen inzet, na zoo'n hoekschop, slaat Mannes onverdroten uit het doel. Strafschop Poortman slingert met het been, de bal zit: 34. Zou het nu toch heusch nog Op m'n chronometer zie ik, dat er nog 253/s secondes te spelen zijn. Je hoort de Sparlaansche harten kloppen Bok leidt een nieuwen aanval, maar heel H. F. C. heeft zich thans op haar doel teruggetrokken en op aller gelaat staat dit te lezen: „liever sterven dan verliezen". Er is geen enkele Haarlemmer gestorven, dus het zal U duidelijk zijn, dat ze gewonnen hebben. Maar ze zijn gekropen door het oog van een naald. Dat wil ik U wel zeggen Heeren Spartanen, aan U is thansde wraak! Jan van Buiten. Met Kerstmis gingen we natuurlijk weer Duitschland in. Dat is nu een maal „mos" bij de H. F. C. en ik moet zeggen, het was een allergezelligste Kersttoer met zeer goed voetbal naast intieme fuifjes. Onze eerste wedstrijd werd in Maagdenburg gespeeld en, om ons maar direct in de juiste stemming te brengen, lag het veld dik onder de sneeuw. 15

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 237