DE „FRANCKENS". Als er ooit een club heeft bestaan, waarin „voetbalfamilies" in grooten getale vertegenwoordigd geweest zijn, dan behoort zeker onze Good Old daartoe. Wij denken slechts aan de Dollemannen, Mentens, van Waverens, van Gogi-is, Verweijs e. a. Een der eerste plaatsen onder hen neemt zeer zeker de familie Francken in, en gaarne neem ik deze gelegenheid te baat om eenige waardeerende woorden op het papier te brengen over den oudsten voetballer van dit viertal steunpilaren onzer blauwwitte kleuren. HARRY FRANCKEN» 't Was ergens op een open plekje in den Haarlemmer Hout, dat ik kennis met Harry Francicen maakte. Een groepje jongelui oefende zich daar in het edele voetbalspel, voor zooverre de hier en daar verspreide boomen dit toelieten. Mannes, een paar turven hoog, lag in de verte tusschen een paar woudreuzen, die de goal vormden, te „kiepen" en Harry werkte onver schrokken met het bruine monster langs of door kreupelhout om aan de overzijde doelpunten te oog'sten. Van den doelman in ruste kwam ik te weten, dat het niemand minder dan „Kenau" was, die hier opereerde en dat het Kenaupark, waar de meesten der spelers school gingen tot dezen clubnaam geïnspireerd had. Laat ik dadelijk zeggen, dat, met alle respect voor de bestuurderen der vereeniging, de orde in Kenau wel iets te wenschen overliet, waaraan het korte bestaan dier club dan ook wel te wijten zal zijn geweest. We zien Harry tenminste al heel spoedig hierna met zijn volge lingen in een nieuwe club voetballen en de kleuren van „Voorwaarts" verdedigen tegen andere geweldige combinaties, die in den H. V. B. van die dagen uitkwamen.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 243