Ook de strijd om het bestaan bleek voor Francken's 2e club te zwaar en de H. F. C. nam dan ook weldra de Franckens in haar gelederen op. Beginnend in het 4e elftal klom Harry gaandeweg de sporten der voetballadder op. Herinner ik me goed, dan behaalde hij zijn eerste lauweren in de voorhoede, waar hij met broer Mannes heel wat successen boekte. In Rein v. d. Woude's beroemde tweede werkte Harry hard mede om een ongeslagen kampioenschap aan de Spanjaards laan te brengen. Vergis ik me niet, dan was het in 1905, dat Harry met Adé v. Gogh, Rein, Schalkwijk e. a. in het eerste elftal uitkwam. Als linkshalf heeft hij ruim 4 jaar voor onze kleuren in de We klasse gestreden en toonde hij zich, wat van hem verwacht werd. Een stevig en onvermoeid speler als hij was, gooide hij de plannen zijner tegenstanders maar al te vaak in duigen, om dan met een fermen schop zijn voorwaartsen aan het werk te zetten. In het steunen zijner aan- valslinie muntte hij vooral uit en zijn voeden van die voorhoede zou een voorbeeld kunnen zijn, nu we helaas in dat kwartier thans nogal eens te kort schieten. Een knie-ongeval deed Harry's voetballoopbaan tijdelijk afbreken. Wel speelde hij het jaar daarop nog een 8-tal wedstrijden mede, doch toen won zijn oude kwaal het van zijn goeden wil en met een 3 1 overwinning beëindigde Harry zijn voetbalcarrière en verloor de H. F. C. een harer meest enthousiaste en gewaardeerde spelers. J. G. MANNES FRANCKEN. Welk een herinneringen aan vervlogen tijden brengt deze naam ons weer te binnen Is er wel ooit een H. F. C. speler zoo popu lair geweest als onze Mannes Een volmondig „neen'' kan daarop slechts het antwoord zijn. Laat ik U echter Mannes' loopbaan van het begin af aan trachten te schetsen. In zijn prilste jeugd speelde hij te zamen met zijn broer Harry eerst in het clubje „Kenau", daarna in „Voorwaarts", om ten slotte tot zijn geliefde blauw-witte kleuren te komen. Hij be gon in het 4e, doorliep vervolgens alle elftallen, waarbij zijn verblijf in het beroemde 2e team gedurende het seizoen i904/'c>5 wel even extra aangestiptjmag worden, om eindelijk als invaller in een wedstrijd tegen D. F. C. zijn intrede te doen in het eerste elftal. Het daaropvolgend jaar verhuisde onze jeugdige crack tezamen met Rein

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 244