en koppen, ik in 't keepen of voorzetten, jij om onze Nationale eer hoog te houden, terwijl mijn bescheiden doel slechts was om ons 5e team kampioen te maken. En dan die wandelingen door den Hout, Houtstraat vice versa, die „kwart voor eentjes". oh, kerel, hou op wat hadden we elkaar niet altijd een massa te vertellen, wat boomden we niet zwaar, hoe de beste opstelling voor den volgenden Zondag zou zijn, maar laat ik uitscheiden, dit alles kan slechts ons beiden interesseeren. Mannes dan was en bleef in de ie plaats volbloed H. F. C.'er. 's Zondagmorgens was hij steeds aan de Spanjaardslaan present om ons jongeren, die hij allen bij naam kende, te zien spelen. Ook 's Woensdags- en 's Zater dagsmiddags speelde hij met genoegen tusschen het kleinere grut mee. De Zondagmiddag was voor hem echter steeds de middag. Wat was Mannes dan in actie. Wat gaf hij zich die i f/2 uur. Gij allen herinnert u na tuurlijk nog als den dag van gisteren die 7o op de Belgen. Hoe schitterend wist Mannes het verband in de voorhoede te houden en dan die 1—o overwinning op Haarlem, op vijandig terrein, toen Mannes tegen een gie rende storm al dribbelend en koppend naar het rood-blauwe doel opstormde, backs en halfs hem tevergeefs achterna-zettend, een kleine zwenking naar links, de Haarlem-keeper staat al benauwd te kijken, pangen met schitterend effect suist de bal langs den keeper in den rechter beneden-hoek. Mannes had de eigenaardigheid om steeds in het Ned. Elftal en tegen Haarlem zijn beste spel te ontplooien. Nooit zal een overwinning grooter indruk op me maken, dan de 5o aan de Spanjaardslaan op Haarlem in 't seizoen 191 x1 2. Nu moet u weten, dat Haarlem's captain, Haak, met ondergeteekende mannes in actie. mannes in actie.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 246