Op 't eind van zijn voetbalcarrière ging Mannes in de haltlinie spelen, daar de toevloed van voorhoedespelers als de Bouvy's, v. Breda Kolff e. a. zulks wenschelijk maakte. Ook daar heeft Mannes geschitterd. Och, wat zal ik u meer van Mannes verhalen. Immers dien laatsten tijd herinneren wij ons nog zoo goed. Hoe betreurden wij en Mannes zelt niet minder zijn heengaan naar Indië, hoe ontroerd waren wij allen, toen het kostbaarste kleinood, H. F. C. s eere-lidmaatschap, hem overhandigd werd. Hoe leefde niet heel voetballend Nederland met het vertrek van H. F. C.'s grootsten speler mee. V an heinde en ver kwamen de cadeaux en bloemstukken bij zijn afscheid toestroomen, zelfs een IJmuider voetbalclub ik meen de Stormvogels had de aardige attentie om Mannes bij het in zee gaan nog een souvenir te overhandigen Bin nu is hij ook daar, waar zoovele, zoo ontzaglijk veel beroemde spelei s onzer Good-Old zijn. Mannes, kerel, als je dit leest, weet dan, dat hier in je oude club nog veel, zeer veel aan je gedacht wordt en dan begrijp je, wat ik op m'n lippen heb. Karel. JACQUES FRANCKEN. Het was meen ik in 1909, dat Jacques plot seling in onze gelederen kwam opduiken. De meesten onzer wisten heelemaal niet, dat Mannes er noo- zoo'n ouden broer op na hield, hetgeen niet te verwonderen was, daar Jacques zijn gym nasiumtijd in het lieflijke, maar eenigszins geïso leerde Katwijk-binnen doorgebracht had. Al spoedig werd hem een plaats in het 2e aan geboden, waarin hij een half jaar vertoefde om daarna zijn steun aan H. F. C. I te verleenen. Ik herinner me hem nog goed in zijn ouderwetsche, vierkante, groenachtige „Cert" schoenen. Wat vormden die beide broers een sterk contrast op de linkerwing. Mannes een en al bewegelijkheid, lenig langs zijn tegenstanders glijdend, zelden iemand aanrakend, spelend met een zekeren genoegelijken glimlach op zijn gezicht. Jacques, daarentegen, een en al ernst, hard werkend en vaak met een gezicht alsof hij het heelemaal niet voor zijn plezier doet, speelt zijn enthousiaste o

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 248