in de sneeuw en wel op 25 December 1886. De uitslag is mij ontgaan. Voor „Sport" speelde toen Frans Waller, Sillem en van Oostveen, voor ons Arriëns (megalè pristis, oftewel de groote haai bijgenaamd) en C. Pleyte. In '86 was ook Olympiate 's-Gravenhage onder Semmelink e. a. begonnen, en ook de Wageningers. In '84 ontstond de A. C. V. C. Concordiain '87 werd de V. V. A. te Amsterdam opgericht. Het waren pootige knapen en ze heetten in de wande ling „De Ruwaardsbekende figuren als Jibben en George Jurgens stonden onder de leiding van hun aanvoerder Noppen. De eerste opteekening over '87 is een paperchase over Caprera en 't Schapen duin met de Crane en Pleijte als vossen. We daagden in '87, na veel heen en weer geschrijf, de Haagsche C. en F. C. Olympiauit, en dit was dus de tweede club, die we beoorloogden en onze derde wedstrijd. Maar we moesten in Den Haag komen of we hoog of laag sprongen. Enfin, we gingen ter residentie en wonnen op de Maliebaan met 1o. We speelden, wijl we met 12 man gekomen waren, met wederzijdsch goedvinden 12 tegen 12. Voor ons: H. Westerveld als doelman (overleden), Schuit, Arriëns, J. v. d. Broeke, F. Ypey en Muller (halfb), Neeb, W. Mulier, A. van Walchren, C. Pleyte, C. Bok en H. Menten. Daar onze Haagsche sportvrienden de reglementen nog weinig kenden, was deze tocht voor het Haagsche voetbal 'n leerzame en propagandistische gebeurtenis. Amsterdam en Rotterdam ontmoetten elkaar ook in dat jaar 1887 en wel te Rotterdam, wat ddfir ook alweer veel propaganda maakte. De vierde wedstrijd had weer eens in den goeden Koekamp plaatshet was op 11 December 1887, toen de H. C. en F. C. Olympia te Haarlem kwam. We wonnen met 5o en ik hoor nog-, hoe op 't moment, dat het uit was, het publiek spontaan juichte voor de blauwwitte kleuren. Daar keken we vreemd van op, dat was iets heel nieuws in den lande. We keken elkaar lachend en half- beteuterd aan Voor H. F. C. speelden W. Mulier, Peltenburg, C. M. Pleyte, A. van Walchren, de Haas en F. Ypey, A. Muller; Arriëns, H. Westerveld (backs), J. v. d. Broeke en Wilkens (doel). In die tijden kristalliseerden zich clubs, scheidden zich af, hervormden zich in nieuwe combinaties als elementen in een reageerbuis. Uit de gezellige menschen van Progress, Run en Amstels C. C. vormde zich R. A. P. Wat 'n aardige matches hadden we met henik denk aan de cricket-ontmoetingen tevens als ik de namen neerschrijf van Job Leembruggen, Weetjen, van Soest, van der Waerden, Oscar de Bordes, Strengnaerts, Roland Holst, Herman Gorter en Kick Schroder, van Laer (zich steeds voorstellend als „van Laer met ae"). Dat waren mooie, vinnige, zware wedstrijden tegen R. A. P.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 24