dat ze een broer van Mannes voor zich hadden. Zijn promotie was snel. Achtereenvolgens speelde hij één wedstrijd in het 5e, één in het 4e, eenige in het 3e, om daarna maar meteen in het eerste geprobeerd te worden, waarin hij vanaf zijn eerste trial voorgoed werd opgenomen. Als voorhoedespeler begonnen zakte hij al spoedig af naar de middenlinie, om, na het vertrek van Nes Kervel, diens plaats als back in te nemen. Pf.ddy is ongetwijfeld iemand, die zéér veel kijk op het spel heeft, daarbij zeer vlug is, de tegenstanders heerlijk voor de voeten kan loopen en daardoor een der moeilijkst te passeeren achterspelers is, die ik ken. In Peddy zijn diverse eigenschappen van Mannes en Jacques vereenigd. De soepelheid, het vlugge vallen en opstaan heeft hij van Mannes, het zwijgzame, stille van Jacques. Toch is Peddy niet wars van een grapje. Ik herinner me nog goed een corner op onze goal in een wedstrijd te De bal kwam hoog in de lucht aansuizen vlak op 't hoofd van een der gevaarlijkste voorhoede spelers der tegenpartij aan. Peddy, een hoofd kleiner zijnde, niet wetend hoe den bal te be machtigen, kneep zijn tegenstander juist op het moment, dat deze koppen wilde, allergeweldigst in zijn een gil en weg was de bal Wat zal ik u nog meer van hem vertellen? blij speelt nog maar betrekkelijk kort, heeft nog weinig bijzondere dingen met de H. F". C. meegemaakt, heeft nog weinig ge legenheid gehad om, wat men noemt, geschiedenis te maken. Van harte hoop ik echter, Peddy, datje nog zóó lang zult blijven spelen, dat in het eerstvolgend H. F. C- gedenkboek laten we zeggen bij het 50-jarig bestaan eenige bladzijden gevuld kunnen worden met beschrijvingen van al jouw roemrijke daden en ver diensten voor onze dierbare „Good-Old Tot over 10 jaar dus! So long PEDDY FRANCKEN.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 250