algemeen in de meerderheid geweest waren. De spanning was ontzaglijk, en de overwinning kwam met 2o en verdiend! Het zal lang- duren, eer we weer een dergelijken spannenden wedstrijd, waarin dermate goed spel vertoond wordt, ten aanschouwe zullen krijgen. Reeds toen voelden velen onzer leden, gelijk de „Sport" eenige maanden later schreef, dat H. F. C. behalve Haarlemsche Football Club ook Holland's Fijnste Combinatie beteekende, want hadden we niet H. V. V. van de eerste plaats verdrongen? Doch dan komt Zondag 1 November en het afgezaagde spreekwoord van die sterke beenen, (en in dit geval zijn het nog wel getrainde voetballerskuiten) die de weelde kunnen dragen, wordt weer eens bewaarheid, want de 22 H. F. C. onderdanen, die pootig genoeg bleken om de kampioenen te slaan, konden het tegen U. V. V., nummer laatst van het ranglijstje, niet bolwerken. De volgende week werd er in een voor het publiek vervelend en door sommige spelers niet al te vriendschappelijk gespeeld partijtje met 4o van D. F. C. gewonnen. Volgens een chronometrisch verslag werden drie van deze o-oals binnen drie minuten gefabriceerd't heeft veel van een record. Eerst drie weken later zou ons eerste weer een competitiewedstrijd spelen, daar 15 November, in plaats van tegen Quick te spelen, er aan de Spanjaardslaan met Bosschart en „Pupchen" sneeuwballen werd gegooid. Den daaropvolgenden Zondag speelde volgens de kranten H. F. C. I tegen de Engelsche Geïnterneerden in Groningen. Het Haarlemsche elftal, dat daar in het Noorden voetbalde, had evenwel niet de minste rechten om op den titel van H. F. C. I aanspraak te maken en het was- haar hierom geloof ik absoluut niet te doen, want zelfs zonder deze eer was het bij deze zonen van Albion zeer wel uit te houden. De ontvangst was werkelijk voorbeeldig en hartelijk en ik wil de betrokkenen even herinneren aan het ge- noegelijke strijkje, het souper met Russische eieren en het door de Engelschen aan geboden diner. Verder hebben we er gevoetbald en sloegen voor half-time een tamelijk mal figuur door met 21 achter te zijn, maar wonnen per slot met 82, doordat Dolf Bouvy het een oogenblik op zijn heupen kreeg en 6 goals maakte. Dan volgen twee thuiswedstrijden, bij welke aan ons team dat enthousiasme ontbrak, dat hen van den Wassenaarschen Leeuw deed winnen. De eerste werd zelfs verloren met 1 o van Hercules. De onzen waren wel voortdurend in de meerder heid, maar de goals wilden niet komen. De andere match was tegen H. B. S., waarop, door een puike goal van Dolf, juist eene 2 1 overwinning behaald werd. 13 December, HaarlemH. F. C., de tweede plaatselijke ontmoeting, terwijl de vorige nog slechts twee maanden geleden gespeeld werd. We moeten naar den SchoterwegHaarlem heeft de twee voorgaande wedstrijden verloren, dus bestaat alle kans, dat ze nu haar beste beentje voor zal zetten om eens eene overwinning te boeken. Maar toen er een kwartiertje gespeeld was, was ook de O

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 255