twijfel geweken, wie zegevieren zou; de onzen waren overwegend steikei en sloegen de Roodbroeken met sprekende cijfers (5o). Verder speelde ons eerste in 1914 geen wedstrijd meer, daar een periode van regen en sneeuw intrad, die de terreinen voor de wedstrijden H. F. C.- Sparta en H. V. V.H. F. C. onbespeelbaar maakte. Wij hebben nu de helft van het seizoen 1914/'! 5 achter den rug en ik wil hier even stilstaan, om zoowel den stand van ons eerste als van ons tweede na te gaan. Jan Laan heeft nu met de zijnen 9 wedstrijden gespeeld, waarvan 6 gewonnen, 2 verlorenen 1 gelijkgespeeld, dus 13 punten verzameld met een goede kans op het kampioenschap, daar de ernstigste concurrent H. V. V. ook reeds twee neder lagen geleden heeft. 3 Januari kan gemakkelijk van U. V. V. en den daarop volgenden Zondag van D. F. C. gewonnen worden en komt het dan dus nog maar aan op het bezoek der onzen aan den Wassenaarschen Weg. Als ze dan eens wonnen, dan zouden de kansen wel bijzonder goed staan. Als de voorhoede dan eens met dat- zèlfde enthousiasme bezield was en de achterhoede met dezelfde hardnekkigheid ver dedigde als in de laatste ontmoeting met de Haagschemaar brrr laat ik niet aan den uitslag denken. En het tweede elftal, hoe was het daarmede gesteld I Iet was in afdeeling B. van de Nood-Competitie ingedeeld bij de Amsterdamsche 2e Was sers en speelde dus in een geheel andere omgeving, dan tot nu toe het geval was. Voor de spelers was dit wel degelijk merkbaar; in de eerste plaats aan de qualiteit der terreinen, die veel minder is, dan die van de velden, welke voor de Reserve eerste klasse beschikbaar zijnin de tweede plaats aan de verhouding tot de tegenpartij, die nooit recht vriendschappelijk was en ten derde aan de spelqualiteit. Terwijl in de Reserve iste klasse over het algemeen tactischer gespeeld wordt, ziet men in de 2e klasse meer naar productiviteit uit, d.w.z. eenerzijds goaltjes maken en anderzijds goaltjes verhinderen. Zoo kwam het herhaalde malen voor, dat ons tweede in het veld zijn tegenstanders de baas was, maar wanneer het den uitslag betrof, het kf moest leggen, het niet tot doelpunten kon brengen. Over het algemeen genomen sloegen ze echter in de eerste helft van het seizoen een beter figuur dan in de tweede. Voor Januari werden 4 wedstrijden gewonnen, 2 gelijk gespeeld, 3 verloren en dus 10 punten veroverd. Na deze beschouwingen zal ik de verrichtingen van ons ie team in 1915 de revue laten passeeren. We beginnen op den 3en Januari van U. V. V. op eigen terrein te winnen, zou ieder zeggen, dat kon toch makkelijk, maar o, misère, we verloren met 1—o. Over den wedstrijd tegen H. V. V., dien men zich nog wel zal herinneren, gelijk men een nachtmerrie niet licht vergeet, over dien match zullen we maar weinig woorden verspillen en slechts vertellen, dat de onzen met 4o vermorzeld werden't verband tusschen de linies was gevlogen en hiermede onze kampioenschapskansen.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 256