245 Eindelijk op 7 Februari krijgen we weer eens eene overwinning, 5 1 op Quick, dit zelfs zonder den captain. Mochten wij bij dezen wedstrijd aan den uitslag Jan Laan's afwezigheid niet merken, bij den volgenden bemerkten wij zijn tegenwoordigheid wel degelijk, daar hij drie goals scoorde en zoodoende krachtdadig aan de 7 1 overwinning op V. O. C. deelnam. Van de 5 wedstrijden, d'ie nu nog te spelen zijn, wacht ons nog een heele zware, n.l. tegen den ernstigsten reflectant voor het kampioenschap, Sparta. Deze match, op 7 Maart vastgesteld, werd op dien datum echter niet afgespeeld, daar Bep Willing, die in een hevige sneeuwbui gelijk een baanveger over het plotseling witte H. F. C.-veld zwierde, 7 minuten na halftime liet stoppen; 't stond toen 1 1 met de onzen in de meerderheid, ,,'n Kasstuk' Eenige bekerwedstrijden overslaande, volgt dan op 11 April Quick H. F. C., welke met 3r gewonnen wordt en op 18 April komt Sparta aan de Spanjaardslaan en zien we weer eens een z.g. „ouderwetsche d.w.z. een wedstrijd, waarin goed gespeeld wordt en de toeschouwers in het enthousiasme, dat de spelers bezielt, deelen, maar waarbij steeds de voorwaarde, dat H. F. C. wint, vervuld wordt. En was het g'een mooi resultaat, dat we de club, clie den titel van kampioen 1914/'15 zou voeren, met 4—0 sloegen? De 3 resteerende matches zijn van weinig belang, want, terwijl van de 6 te veroveren punten, wij er 3 behalen, blijkt dit reeds voldoende om ons op de tweede plaats te brengen, terwijl de eerste plaats niet meer te bereiken viel. De eerste werd verloren met 5—0 van Hercules wegens niet opkomen. Jammer, dat het zoo ver moest komen Na nu nog de Dordtenaren met 4o ingemaakt te hebben en een gelijkspel op een warmen Pinksterdag in Mei tegen V. O. C. heeft ons eerste zijn com petitie-programma beëindigd en prijkt met 24 punten op de 2de plaats. De Nood- Competitie is voorbij en het succes van ons eerste is groot geweest, en ware er wat constanter gespeeld, dan had het kampioenschap wel bemachtigd kunnen worden. Gaan we nu de verrichtingen van ons tweede elftal na en nemen we hiertoe het ranglijstje ter hand, dan vinden we, dat ons eerste en tweede zich te dien opzichte juist omgekeerd evenredig verhouden; klom ons eerste in den beginne, om plotseling" te dalen en om daarna te stijgen tot op een na de hoogste sport dezer ladder der voetbaleer, zoo begon ons tweede slecht, om zich daarna te herstellen en heeft het zelfs een oogenblik de derde plaats bezet, maar toen ging het plotseling in „vol plané nederwaarts en eindigde als nummer 9 Het resultaat is niet schitterend, maar ik geloof, dat dit voor een groot deel te wijten is aan de omgeving", in welke het speelde en ik durf te beweren, dat, wanneer de Reserve iste klasse hersteld zal zijn, ons tweede weer een beter figuur zal maken. Hiermede heb ik het verslag van de Nood-Competitie geleverd, en wil ik nu

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 257