F. A. J. DE KLERCK. Met het geven van een beschrijving van Frans de Klerck komt gelijk tijdig het H. F. C.-elftal in mijn gedachten, zooals dat in de jaren van zijn medespelen was samengesteld, jaren, fortuinlijker dan het tegenwoordige seizoen, daar we toen over een keurcollectie voetballers konden beschikken. Ik zie nög het elftal voor me, bestaande uit de 2 Franckens, 2 Verweys, 2 Sypesteijns, 2 Bouvys, verder de Klerck, Jan Laan en v. Breda Kolff. En dan de halfback-linie van dat teamHadden we ooit een beter midden drietal? Nico, geflankeerd door Frans en Leo! En om daarmee tot den persoon in kwestie te komen ik zou willen vragenhebben we wel ooit een wing-half gehad, die moeilijker te 1| PjWT 'I passeeren was dan Frans de Klerck? M.i. niet. mÊÊ Niet lang geleden nog zeide Jan Vos, dat hij in die jaren altijd slechter speelde tegen H. F. C. dan teg-en andere clubs, omdat Klerckie tegen over hem stond. Hij leverde geen spel van tactiek of berekening; het was hoofdzakelijk zijn heerlijk enthousiasme en zijn weergalooze snelheid, die hem schier onpasseerbaar deed zijn. Met fonke lende zwarte oogen gooide Koetoe zich in den strijd, een en al leven en beweging, niet lettend op zijn omgeving, er geheel „in"; zijn witte yersey ver naar beneden getrokken, terwijl, als hij hard liep, zijn hakken als uit louter pleizier tegen zijn broekje klopten. Zoo'n enthousiast speler in de gelederen gaf vuur aan het geheele elftal. Ook buiten de H. F. C. trad de Klerck in de voetbalwereld op den voorgrond, daar hij eenige malen uitkwam voor het Nederlandsch-Militair-Elftal. Frans de Klerck heeft den voetbal voor het eerst aangeraakt in zijn

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 260