249 Alkmaarschen Cadettentijd. Na zijn overgang- naar de K. M. A. te Breda zien wij hem nog- een paar keer voor Velocitas uitkomen, maar reeds in zijn 2de studiejaar werd Frans lid van de vereeniging, die hem het meest sympathiek was. Vijf seizoenen lang heeft hij onze blauwwitte kleuren helpen hoog houden; 5 seizoenen, waarin we hem hebben leeren kennen en waardeerenwie kon het niet goed met Klerckie vinden? Bij spelers, tegenstanders en publiek was hij gezien. Per soonlijk ken ik hem het best uit onze tennisclub D. E. A., welke in die dagen menig bekend H. F. C.'er onder hare leden telde. De vier gebroeders Verwey, Henk en „Amice" van der Weerd, Jacques Francken, Snor Sypesteijn, Steur, zij allen zouden U kunnen vertellen, welk een gezelligheid Koetoe in onze club bracht. Ook onze meisjes zouden het kunnen verhalen ja, ook onze meisjes Maar kom, terug naar de H. F. C.-velden. Als ik aan de Klerck denk, dan komt me onwillekeurig een goal in de gedachten, die hij ik meen in 1910 in een wedstrijd tegen een Zweedsch Elftal maakte met een zóó schitterend schot, als ik zelden zageen geweldige knal in de rechter-bovenhoek vanaf 30 Meter afstand. Sinds 1915 hebben we de Klerck helaas niet meer gezien. Plotseling was hij verdwenen. Geëngageerd getrouwd. Maar al kan hij niet meer met ons meespelen, ik ben er zeker van, dat hij nog steeds met de H. F. C. meeleeft, en dankbaar zal blijven denken aan de gezellige jaren, die hij met ons heeft meegemaakt. J. B. v. d. H. R. SPELêKW^AMIU E- VRY RTrPcAV%V ERftëY f? ISO) jvV B - Verkapt professionalisme.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 261