I HET SEIZOEN 1915—16. Het 36ste seizoen van de H. F. C. is, meer nog dan het vorige, dat reeds abnormaal werd genoemd, hoogst wisselvallig verloopen. De buitengewone tijds omstandigheden, die voor het vorige seizoen tot het instellen van eene nood-compe titie hadden geleid, hadden thans voor den N. V. B. geen invloed meer uitge oefend op de indeeling der klassen; en zoo zien we dan ons tweede elftal weer in de herstelde Reserve Eerste-Klasse afdeeling spelen, te midden van de overige telgen der eerste klasse clubs. De gevolgen der mobilisatie waren, vooral in het begin van het seizoen, in de verschillende elftallen nauwelijks merkbaar; toen echter in het voorjaar plotseling alle militaire verloven werden ingetrokken, zag de H. F. C. zich in eens beroofd van ongeveer de helft harer eerste-elftalspelers, terwijl van een tweede elftal haast geen sprake meer kon zijn De N. V. B. laschte wel is waar op den eerstvolgenden Zondag alle wed strijden af, doch toen bleek, dat de intrekking der verloven bleef voortduren, werd bepaald, dat alle wedstrijden „coüte que coftte' moesten doorgaan. Wederom werd de H. F. C. hiervan de dupe, daar nu twee uiterst be langrijke wedstrijden tegen Sparta noodeloos verloren gingen. Ook de bekercompetitie had dit seizoen haar gewone verloop, d.w.z. voor de mededingende clubs. De H. FC. zelf, bekerhoudster nog wel, had, op het tijdstip, dat de bekerronden verspeeld werden, nog een competitieprogramma voor den boeg van zoo'n grooten omvang, dat aan inschrijven niet gedacht kon worden. Hoewel dit jaar niet meer aan het Nationaal Steuncomité werd afgedragen, deed zich einde December eene andere gelegenheid voor tot weldadigheid, bij de oroote overstrooming in Noord-Holland. Ook de H. F. C. heeft het hare bijgedragen tot leniging van den Watersnood; ter gelegenheid van den thuis- wedrijd tegen U. V. V. werd op het terrein eene collecte gehouden, waarbij onze adspirant-leden lichtblauwe strikjes verkochten, terwijl bovendien tegen Vitesse te Arnhem een vriendschappelijke wedstrijd werd gespeeld, waarvan de opbrengst, naar wij vernamen f 430, aan het Steuncomité ten goede kwam. Als het half September is, en de eerste competitiewedstrijden reeds in zicht komen, wordt de jaarlijksche Algemeene Vergadering gehouden. len ge volde van den mobilisatietoestand rondom ons, is in het Bestuur de plaats van den Heer van Waveren opengevallen, terwijl de Heeren Mesman en Schippers wegens vertrek naar elders als Bestuurslid bedankten. In genoemde vergadering, op 1 i September, wordt dan het Bestuur als f. JJ fr

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 264