253 volgt samengesteld: J. de Breuk Lzn., VoorzitterJ. Goosens, Vice- Voorzitter H. Seignette, PenningmeesterW. J. Heisterkamp, Secretarisen J. J. Laan, J. B. van den Heuvel Rijnders en P. H. Kaars Sypesteijn, Commissarissen. Den dag, volgende op de A. V., zien we ons eerste elftal in het veld tegen H. V. V., ter gelegenheid van de feesten van Land- en Zeemacht in het Stadion te Amsterdam. Hoewel van de kracht van ons team nog niets te zeggen was, bleek al dadelijk, dat het tot de sterksten zou behooren. H. V. V. werd met 21 ver slagen in een wedstrijd, waarbij de spelers met half-time door een stoom-caroussel uit het veld werden gerookt. Doordat de H. F. C. de uitnoodiging tot het spelen van bovengenoemden wedstrijd had aangenomen, moest natuurlijk van deelname aan de traditioneele Zilveren-Bal-wedstrijden worden afgezien en werd direct met de competitie begonnen. De eerste wedstrijd was op 19 September tegen U. V. V. te Utrecht, waar de onzen het echter na een spannend verloop niet verder dan tot een gelijk spel konden brengen (1 1). We bleven dus nog in de onzekerheid ver- keeren, of de LI. F. C. zich dit jaar in hoogere sferen zou gaan bewegen, of wel onderaan moest bengelen. De volgende wedstrijd zou echter reeds eenige teekening brengen in den voorloopigen stand van ons elftal. Deze werd den eerstkomenden Zondag gespeeld op eigen terrein tegen H. V. V. 't Was dus voor het eerst dit seizoen, dat onze aanhangers gelegen heid kregen, om de onzen thuis in den strijd toe te juichen. En er was reden tot juichen. Reeds na enkele minuten heeft H. F. C. de leiding genomen, die gedurende den middag tot 5o werd vergroot. Zeer zeker werd een goede wedstrijd gespeeld, doch welk een contrast met de H. F. C.H. V. V.-ontmoeting van het voorgaande seizoen; de bekende 2 o overwinning! Een week later weer een thuiswedstrijd, ditpiaal tegen Quick, dat reeds in twee voorafgaande wedstrijden getoond had, een niet te versmaden tegen stander te zijn. Tot tweemaal toe wist de H. E. C. de leiding te nemen, die evenwel telkens spoedig door Ouick werd te niet gedaan, zoodat de strijd, na uiterst spannende oogenblikken, ten slotte onbeslist bleef. Voor 11 October staat dan de uitwedstrijd tegen Hercules op het pro gramma. Hoewel velen, met het oog op de vorige uitslagen der Hercules-matches, twijfelden aan een gunstig resultaat, overtrof de H. F. C. hun verwachtingen door met een 62 zege terug te keeren. Dan komt V. O. C. op bezoek en ook hier is een gelijk spel (2 2) het resultaat, waarmede we tevreden mogen zijn. Wackwitz zorgde voor de beide H. F. C.-goals, waarvan vooral de tweede hier in herinnering dient gebracht te worden. De volgende week, op 3 1 October, wordt de eerste plaatselijke ontmoeting

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 265