254 gespeeld. Hoewel de H. F. C. reeds tot de tweede plaats is gestegen, en Haarlem slechts H. V. V. nog onder zich ziet, valt van den uitslag weinig vooraf te zeggen. Hoog zijn dan ook aller verwachtingen gespannen, doch al spoedig na het begin van "den wedstrijd is het merkbaar, dat H. F. C. ditmaal zal winnen. Eerst na langen tijd echter komt pas de eerste goal, later nog gevolgd door een tweetal andere, aldus de H. F. C. in veiligheid brengende. Ofschoon nog getracht werd de score te verhoogen, mocht ons dit niet gelukken, en werd dus eene 3—0 overwinning ons deel. Geheel volgens rooster, daar we in het begin van het seizoen om den anderen wedstrijd wonnen en gelijk speelden, komt dan den volgenden Zondag een 1 1 tegen H. B. S. in den Haag, welke club op dat oogenblik de eere plaats bezette. Eerst na de rust wisten de onzen gelijk te maken en, hoe uit stekend toen ook verder werd doorgespeeld, een welhaast verdiende overwinning, kan ik zeggen, is ons toen ontgaan. Hierna volgde een periode van rust gedurende een drietal weken, waarin het ongunstige weer de velden 's Zondags onbespeelbaar maakteeerst op St. Nicolaas bezorgden wij Quick een o—-1 surprise in een wedstrijd, die, ten gevolge van den bekenden Hanenburgschen wind, vrijwel een spelletje aanvallen en verdedigen was! Dan weer 14 dagen gedwongen rust, waarna we op 19 December V. O. C. in eigen hol met 2o weten te verslaan en zoodoende aan het eind van het jaar aan het hoofd gaan met 5 overwinningen en 4 gelijke spelen, terwijl we nog geen nederlagen behoefden te lijden. De naam van onoverwinlijk werd ïeeds aan de H. F. C. gegeven. Op dienzelfden i9en December werd aan Mannes Francken, wiens plannen om naar Indië te vertrekken onwrikbaar vast stonden, het Eere-lidmaatschap der H. F. C. aangeboden op een feestmaal, te zijner et-re door eemge H. b. C. vrienden georganiseerd. Mannes heeft toen de H. F. C. verlaten op het hoogte punt van het seizoendat we veel in hem verloren, daarvan waren we allen overtuigd, maar hoe groot dat verlies wel was, we hebben het in het verdere seizoen maar al te goed kunnen merken. Nog éénmaal, op 1 weeden Kerstdag, heeft Mannes zijn eigen veld bespeeldin den regenachtigen wedstrijd tegen U. D. hielp hij ons aan een 8-3 overwinning. Ik meen, dat het hier de geschikte plaats is, om Mannes voor het vele en schitterende werk, dat hij voor de H. F. C. gedaan heeft, nogmaals den dank der Blauw-witten te brengen. Op den isten Kerstdag behaalde het H. F. C.-elftal, met diverse invallers spelend te Apeldoorn, tegen Robur et Velocitas nog een 2 1 overwinning, waarmede het jaar 1915 een einde nam. Laat ik thans, op dit punt gekomen, de prestaties der andere H. F. C.-

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 266