255 elftallen nagaan. Het tweede elftal, met afwisselend geluk strijdend, ziet zich bij het begin van het Nieuwe Jaar, tot de 7^ plaats afgedaald en heeft 9 punten verzameld uit 10 wedstrijden; 4 g-ewonnen, 1 gelijk en 5 verloren. Onvolledig heid was wel de grootste oorzaak van de nederlagen. Midden Januari wordt dan de competitie hervat met een uitwedstrijd te Dordrecht. Reeds dadelijk wordt Mannes gemist en vertoont ons eerste niet dht verbluffende spel meer, dat ons in de eerste helft van het seizoen zoovele suc cessen bracht. Met een 32 nederlaag keerden de onzen terug; jammer was het, dat de gelijkmaker in de laatste minuut gescoord, wegens buitenspel gean nuleerd werd. De H. F. C. was overwonnen Op den eerstvolgenden Zojidag geniet het eerste weer competitie-vrijheid, waarvan gebruik wordt gemaakt, om den reeds genoemden wedstrijd ten bate van het Watersnood-Comité tegen Vitesse te spelen. Hoewel zeer onvolledig uitkomende, wisten wij aan onze Oostelijke broeders een 7o nederlaag toe te brengen, aldus den naam van het Westelijk voetbal hoog houdende. U. V. V. komt op bezoek op 31 Januari en in een uiterst spannenden wed strijd gelukt het Jan Laan en zijn mannen met 2 1 in de meerderheid te blijven. Een gelijke uitslag wordt kort daarop tegen II. V. V. in den Haag ver kregen. Een forsch spel van beide kanten werd vertoond, wat in onze sport pers een geheel ongemotiveerde storm van verontwaardiging heeft doen opsteken. Een protest door H. V. V., ingediend tegen onze tweede goal, werd helaas eenige maanden later toegewezen, zoodat wij alweer een kostbaar puntje moesten verliezen. Dan schijnt het, alsof alle energie plotseling uit het elftal verdwenen is hoewel momenteel nog- bovenaan de ranglijst prijkende, met een minimalen voorsprong op Sparta, schijnen de onzen reeds alle kampioenschaps-adspiraties te hebben opgegeven. Het spel in de nu volgende wedstrijden is dan ook van aanmerkelijk slechter gehalte, zoodat ik liefst de uitslagen der volgende weken maar verzweeg. Evenwel, in dit overzicht behoort alles gezegd te worden, ook het minder gun stige en dus mag ik u deze zwarte bladzijde in H. F. C.'s historie niet verzwij gen. Wel een groot contrast leverde deze laatste periode van het seizoen op, in vergelijking met de zoo succesvol verloopen eerste helft. De misère begint den i4en Februari in den wedstrijd tegen H. B. S. Slap spel onzerzijds stelt dan de Hagenaars in staat met een 32 overwinning van de Spanjaardslaan terug te keeren. Nog staan we bovenaan, daar ook Sparta een nederlaag moest lijden, doch na den eerstvolgenden wedstrijd begint H. F. C. gestadig op de ranglijst te dalen. Eerst volgen één vrije en één verregende Zondag, en dan komt op 5 Maart de tweede Derbyditmaal aan den Schoterweg. Ook over dezen strijd zullen

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 267