259 veld je diensten doet, zal de meer geciviliseerde individu de aangehaalde woorden inwendig mompelen en het schooiertje dit meer luidruchtig doen. Je waarde in ons elftal laten we ter beoordeeling over aan de duizenden, die jarenlang reeds vele Zondagmiddagen aan de Spanjaardslaan te vinden zijn, al kan en wil ik je zwoegen van het begin van den wedstrijd tot het einde niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Dat alles doe je slechts met het oogmerk: de vereeniging, die je ter harte gaat, ter overwinning te voeren. Achter het groene laken heb ik je nog meer leeren waardeeren de groote reeks van kleinigheden, die zij zich van de schouders moeten schuiven, die ge durende de zes werkdagen der week niet of weinig te Haarlem zijn, heb jij meestal getorst en als grootste verdienste moge men daarbij wel releveerende manier, waarop deze torsing plaats had en heeft. Voor menigeen, die het intiemere leven van de vereeniging niet of slechts zeer oppervlakkig leert kennen, is het een raadsel, wat er feitelijk vast zit aan het vervullen van een bestuursfunctie, zooals jij die meent te moeten opvatten. Wanneer wij daarbij alleen de Zaterdagavonden eens in onze herinnering terug roepen, dat jij Haarlem's dreven per fiets onveilig moet maken, om je mannetjes voor den volgenden dag bij elkaar te trommelen, dan is het en dat zal ieder een toch wel met me eens zijn onbillijk, dat het je zelfs laat op dien avond nog niet altijd gegund wordt, rustig je kaartje te draaien Troost je echter met de gedachte, dat er gelukkig velen zijn, die je in dat onvermoeide werken met belangstelling en eerbied gadeslaan je vormt een der krachtigste steunpilaren, die de club bezit en, hoewel overtuigd, dat iedereen ten slotte te vervangen is, zal dit niet gemakkelijk zijn, wanneer jij meent je taak aan jongeren te moeten overdragen. De wensch van ons H. F. C.'ers is echter, dat je nog menig jaartje de „Good Old" zult willen helpen. J. C. M.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 271