HET SEIZOEN 1916-T7. De indruk, dien bovenstaand seizoen bij ons achterlaat, is die van een middelmatig seizoen met een enorme dosis pech, waaraan we onze minder goede positie te wijten hebben. Verschillende wedstrijden werden verloren, waarin we even goed en meer verdiend, de overwinning hadden kunnen en moeten behalen. De mobilisatie, die ons het vorige seizoen eenige nederlagen bezorgde, heeft ditmaal gelukkig een minder storenden invloed gehad op de geregelde op komst. Wel bleven de verre reizen een groot bezwaar, maar de hoofdzaak was toch, dat we meestentijds vrijwel volledig op het veld konden verschijnen. I'.en eigenaardig feit mag het echter genoemd worden, dat in deze het derde elftal het meest onder de mobilisatie geleden heeft. Waren we in het vorig jaar door een overvuld programma niet in staat aan de Beker Competitie deel te nemen, thans was dit wel het geval. Helaas hebben we het niet tot den eindstrijd kunnen brengen; in de 5de ronde dolven we met 65 tegen D. F. C. te Dordrecht het onderspit. Eén voorbeeld vinden we hier reeds van onze ongelukkige wedstrijden, als we bedenken dat met de rust de stand 5 2 in ons voordeel was! Een angstig oogenblik in H. F. C.'s geschiedenis, waardoor het leven onzer vereeniging rechtstreeks bedreigd scheen, was het overlijden van den terrein eigenaar, den Heer van der Beek. De groote onzekerheid omtrent ons lot werd gelukkig opgeheven, toen de aankoop der terreinen door de Gemeente Heemstede bekend werd. Nog waren we niet geheel gerust; immers, wat hadden we aan het groote veld alleen, wanneer we niet jaarlijks de bijvelden er naast opnieuw in huur konden krijgen? Intusschen, ook dit bezwaar werd uit den weg geruimd, door eene overeenkomst met de Gemeente Heemstede, waardoor H. F. C. s voort bestaan aan de Spanjaardslaan voor de komende jaren werd verzekerd. Thans zal ik U de verschillende feiten met hunne data trachten op te sommen. Als gewoonlijk beg'int ook dit seizoen de H. F. C. haar eerste teeken van leven te geven met de jaarlijksche Algemeene Vergadering op 4 September. Eenigè dagen te voren echter werden leden en donateurs verrast door het ver schijnen van ons cluborgaan „De II. F. C.'er,' dat sindsdien maandelijks verschenen is. Helaas moeten we hier aan toevoegen, dat ons orgaan niet aan de gestelde verwachtingen beantwoord heeft. Slechts een zeer middelmatig, ja klein getal abonné's gaf zich na het eerste proefnummer op, terwijl bovendien weinig medewerking

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 272