Op den eerstvolgenden Zaterdag namen de langzamerhand traditioneel geworden „sixes" een aanvang. De eerste dag werd gevuld met wedstrijden voor de jongeren, terwijl den Zondag daarop de werkende leden elkaar hebben bestreden. Een groot aantal prijzen was voor de winnaars uitgeloofd, terwijl op het terrein een lunchtent was opgeslagen. Doordat we, tengevolge van de onderlinge wedstrijden niet voor den Zilveren Bal hadden kunnen inschrijven, begon ons eerste elftal direct met de competitie-wedstrijden. Op 17 September is onze eerste wedstrijd tegen Haarlem vastgesteld. Natuurlijk heerschte alom groote onzekerheidons eerste, dat dit seizoen nog niet gespeeld had, en zich alleen oefende bij de sixes, direct tegenover Haarlem, dat in den Zilveren Bal getoond had een flink elftal te bezitten. De wedstrijd zelve stelde ons gerusteen spannend, zenuwachtig begin, dan een half uur lang een gelijk opgaand spel, waarna de onzen hun overwicht over de Roodbroeken toonen en de leiding nemen door een mooi schot van den captain. Wel maakt Haarlem nog voor de rust gelijk, maar daarna kan ze onzen aanval niet langer tegen houden nog drie prachtgoals kunnen wij boeken, zoodat het einde komt met een mooie 41 overwinning. Veertien dagen later op den isten October spelen we onzen eersten thuiswedstrijd tegen D. F. C. Helaas werkte het weer niet mede, zoodat het gevolg een slechte recette en een slappe wedstrijd was. D. F. C. neemt al gauw de leiding, die ze tot de rust weet te houden. Eén minuut na de pauze hebben de onzen al gelijk gemaakt, doch verder weten ze het niet te brengen, integendeel, D. F. C. neemt het spel weer in handen, zoodat de H. F. C. met de 1 1 tevreden kon zijn. Wederom volgt een vrije Zondag, en eerst op 15 October zien we Quick aan de Spanjaardslaan verschijnen. Deze wedstrijd liep op onze eerste nederlaag uit (2o). We kunnen hier echter aan toevoegen, dat werkelijk hier gewonnen had moeten worden. Met rust waren de Hagenaars, dank zij den wind, twee goals voor, doch ondanks schitterende aanvallen der onzen in de tweede helft weten we niet één goal te maken, daar vooral de lat eenige malen reddend voor Ouick optrad. Dan staat de reis naar Utrecht op het programma. Ook hier is het op een nederlaag uitgeloopen tegen Hercules, dat met 2 1 H. F. C. er onder hield. Weer hadden we met onze reeds meermalen genoemde pech te kampen en door dat al waren we reeds gedaald tot op de 9de plaats. De laatste Zondag van October is aan de Beker Competitie gewijd, waar we direct in de 3$e ronde uitkomen. De loting bracht ons tegen Go Ahead in Deventer, waar een gelijk spel ons een ronde verder voerde. Op de 1 1, tegen 2 6 2

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 274