264 makkelijk ware anders de uitslag andersom geweest. Onze positie is intusschen al heel slecht geworden en velen vreezen het ergste voor de H. F. C zoo niet spoedig verbetering komt. Op 19 November volgt dan een onbeteekenend beker-intermezzo tegen Enschedé, dat we met 41 verslaan op eigen veld. Voor de komende wedstrijden konden we echter uit deze match nog geen hoopvolle conclusies trekken. Door slechte weersomstandigheden wordt dan de match tegen Sparta uitgesteld en komt eerst op 3 December de H. V. V. in Haarlem. Op gelukkige wijze maakten de geel zwarten hun goal, die de eenige van den geheelen wedstrijd bleek te zijn. We verloren dus opnieuw en wij, die dachten, dat het nu voor goed uit zou zijn met die ongelukswedstrijden, werden deerlijk teleurgesteld. Op 10 December verliezen we op eigen veld met 31 van Haarlem en den volgenden Zondag in Dordt met 2 1 van D. F. C. 24 December was een rustdag voor ons eerste, terwijl op Oudejaarsdag ons seizoen geheel in stijl beëindigd werd met een 21 nederlaag tegen Quick in den Haag. Vrouwe Fortuna had ons nu eenmaal in '16 den rug toegedraaid en verkoos zich schijn baar niet meer om te keeren. We eindigden dus het jaar met clen stand 10 gespeeld, waarvan 1 gewonnen en 2 gelijk gespeeld; totaal dus 4, zegge vier punten! Dank zij Hercules, dat er nog iets slechter voor stond, bezetten wij de vóórlaatste plaats. 1 och was in onze gelederen nog geenszins alle hoop verloren; door de tegenslagen weten de onzen, dat beter verdiend was, en we gaan het nieuwe jaar in met den vasten wil onze positie aanmerkelijk te verbeteren. Ook het tweede elftal is dit jaar heel matig begonnen en ziet zich met Nieuwjaar tot de negende plaats afgedaald; van de 10 gespeelde wedstrijden waren er 3 overwinningen en 2 gelijke spelen derhalve 8 punten behaald. Onvolledig heid was de voornaamste oorzaak van het échec onzer reserves. In de lijst van uitslagen van het tweede blijkt echter vooruitgang te zitten na een ongunstig begin heeft het zich gaandeweg hersteld, zoodat de vooruitzichten iets gunstiger blijken, dan die van het eerste elftal. De in den Haarlemschen Bond spelende elftallen toonen ons met Kerstmis allen een gunstige positie, met uitzondering van het 6c|e) dat in de derde klasse A hopeloos onderaan bengelt. Het derde behaalde uit 9 wedstrijden 11 punten en heeft nog eene kleine kans 1 of 2 te worden in elk geval belooft het een goeden eindstand te bewerken. H. F. C. IV blijkt het elftal te zijn, dat bestemd is dit seizoen de eer der H. F. C. hoog te houden; het speelde in '16 8 wedstrijden, welke allen met sprekende cijfers gewonnen werden, hiervan getuige het doelgemiddelde402 Het vijfde verspeelde twee van de acht wedstrijden, maar behield nog een goede kans op het kampioenschap, daar de achterstand niet meer dan 1 punt bedroeg.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 276