21 Januari staat de belangrijke thuiswedstrijd tegen U. V. V. op het programma. Hoewel door de beide voorafgaande matches hoopvol gestemd, ver- keeren we toch over den uitslag tegen de momenteele leiders in de eerste klasse in het onzekere. De wedstrijd, gespeeld op een keihard terrein, eindigde in een dubbel-blank gelijk spel, een uitslag, dien we gerust in ons voordeel mogen rekenen. Een langdurige vorstperiode zet dan bijna een geheele maand het competitieraderwerk stop; eerst op 25 Februari blijkt voetbal mogelijk en staat direct weer de returnwedstrijd te Utrecht voor de deur. Daar brengen we het er minder goed af en keeren met een 2o nederlaag huiswaarts. De volgende wedstrijden worden met afwisselend geluk gespeeld, tegen H. V. V. verliezen we in den Haag op 4 Maart met 5—1, onze zwaarste nederlaag van het geheele seizoen, terwijl wij den Zondag daarop Hercules thuis met 3 1 verslaan. Deze laatste wedstrijd was zeer belangrijk voor ons, vooral met het oog op de nog steeds bestaande kansen op de laatste plaats, die nu evenwel voorgoed geweken schijnen te zijn, daar we op de Utrechtenaren een voorsprong van 5 punten hebben. Dan spelen we opnieuw gelijk tegen H. B. S. met 22, ditmaal in den Haag, terwijl we op den laatsten Zondag in Maart met 43 Sparta's meerder heid moeten erkennen op eigen veld. Op 1 April wordt de H. F. C. in den reeds genoemden wedstrijd tegen D. F. C. door een 65 nederlaag uit den Bekerstrijd gewipt. Een totale inzinking der onzen na de rust deden een overwinning, die wij reeds in onzen zak meenden te hebben, in een nederlaag verkeeren. De nu voDende Paaschvacantie wordt door het eerste besteed met het spelen van den liefdadigheidswedstrijd tegen Haarlem om den Stads-Editie Beker. De match op het Haarlem-terrein eindigde in een 4—1 nederlaag; ook nu weer hadden we diverse invallers in het elftal, zoodat deze uitslag niet zóó ongunstig mag heeten, als ze op het eerste gezicht lijkt. In Rotterdam verliezen we op 16 April van Sparta met 2 x, welke stand reeds met rust verkregen wasongelukkig konden we, hoezeer ook later in de meerderheid zijnde, hierin geen verandering meer brengen. Jntusschen is Hercules, door een paar overwinningen ons leelijk op de hielen gaan zittenhet verschil blijkt nu slechts drie punten te zijn, terwijl de Utrechtenaren één wedstrijd minder speelden Zondag 23 April brengt Jan Laan ons in veilige haven, want dank zij het vijftal goals, dat hij maakte, versloegen wij Blauw-Wit met 5 2. Hulde aan onzen captain voor een dergelijke prestatie! Een waardig slot werd zoo gemaakt aan ons programma. Het eerste beëindigde dus hare wedstrijden met 5 over winningen en 4 gelijke spelen uit 20 wedstrijden; totaal 14 punten, waarmee ze

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 278