J. J. LAAN. Welke Haarlemsche jongen kent den H. F. C.-captain der vier laatste jaren niet. Is hij niet een der meest op den voorgrond tredende Spanjaards- laanbewoners Zijn er soms onder de lezeressen en lezers van dit boek oningewijden, laat ze dan eens een Zon- dao-middagf aan den Houtkant komen, als „onze Jan" het op zijn heupen heeft. Let op, gij nieuwe lingen, zie die through-pass van rechts, die is voor Jan. Hij doorziet het al, snelt zijn half back voorbij, de voorste back komt te laat, waarop de andere eene poging waagt. De cap tain maakt een schijnbeweging en ook cleze moeilijkheid is opgelost. Het gejuich, dat hierop spoedig losbarst, kondigt U de geboorte van H. F. C.'s zooveelste doelpunt aan, waarvan Laan cle fabrikant was. 't Lijkt zoo eenvoudig, maar geloof me, weinigen doen hem in de eerste klasse dit kunststukje met zoo'n succes en gemak na. Zoo herinner ik me nog als den dag van gis teren, dat hij in een match tegen Blauw-Wit op 22 April 1917 alle 5 goals voor ons scoorde, waartegen de Amsterdammers slechts twee doelpunten konden maken. Voorwaar een zeldzaam feit. Nog zeld zamer, als men bedenkt dat door dien uitslag' de kansen op de laatste plaats voor de H. F. C. geweken waren. Het bestuur haastte zich dan ook om Jan voor dit kranige feit met een blijvende herinnering in den vorm van een medaille te vereeren. Als meerdere staaltjes van zijn schutterstalenten gelden nog de volgende In den strijd voor (of liever tégen) de laatste plaats der Oostelijke ie klasse tusschen Vitesse en Quick (Nijmegen) wist hij, voor het eerst in de Arnhemsche hoogste regionen uitkomend 19089) zl']n club voor degradatie te behoeden, door het eenige doelpunt van den strijd te maken. Voor dezelfde vereeniging scoorde hij een jftar later tegen Wilhelmina o o

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 282