Full Back. *75 toch de sport om de sport zelfhet genot van in de buitenlucht, vrij, ver van school (het „hok") te zijn, ons heelemaal vrij te kunnen laten gaan, ons uit-te-putten, aan de overmaat van lichaams-energie en jongensfut vrij baan te kunnen laten. Indien ik, waarde heer Lotsy, niet altijd nog dien kostelijken schat van heerlijke herinneringen bezat, zou mijn leven, thans, armer en killer en minder mooi zijn, dan het nu mocht worden. Of de sport mij naast geluk en de voor mij onvergankelijke herinnering eraan ook andere dingen schonk: gezondheid, frischheid, durf, paraatheid, valt moeilijk te beoordeelen door mij zelf. Maar ook in dat opzicht zal ik naar ik vermoed wel mogen zeggen, „waarde" te hebben „genoten In ieder geval zijn er anderen, van wien ik dat met zekerheid mag zeg gen. Was niet op de veteranen-bijeenkomst van 13 Sept. 1.1. onder de aanwezigen die kranige officier-vlieger, lid der F. C. die op een E. L. 1A.-wed strijd in zijn afdeeling, een eersten prijs had behaald. Had hij niet de gaven van lichaam en geest, die hem deden zegevieren, kunnen aankweeken en tot ont wikkeling brengen op het H. F. C.-veld? Mijnheer de Voorzitter van H. F. C., wil mij dan vergunnen, U de be tuiging te doen toekomen, dat de oude EI. F. C. een bron is geweest voor mij en voor honderden anderen van een reinen stroom heerlijke dingen. In mijn tijd heb ik menigmaal in de blauw-witte trui voor de club gevochten. Soms verloren wij, maar lang niet zelden was de overwinning aan ons. Wij deden ons best en nog wel iets meer. Maar de club heeft aan wie haar dienden en haar kleuren mochten verdedigen altijd meer gegevendan zij van hen terug ontving. Dit hier nog eens in het Boek van het jubeljaar te mogen uitzeggen, was mij een behoefte, een groot voorrecht. Ik ben U van harte dankbaar, dat gij mij daartoe in de gelegenheid hebt gesteld, maarmondje dicht, als mijn zoon in de buurt is.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 287