KAREL J. J. LOTSY. Een naam, die allereerst doet denken aan een andere voetbalvereeniging, D. F. C., maar deze Lotsy heeft, alle familie- en traditioneele banden ten spijt, sinds een tiental jaren een warm kloppend hart en wat meer beteekent: zijn werkkracht aan de H. F. C. verpand. Als jeugdig gymnasiast werd hij in 1909 door een paar vriendjes naar de Spanjaardslaan ge bracht, ontmoette daar Foosjes, die aanstonds dezen Fotsy" als lid noteerde. Het volgend seizoen .was er een groepje enthousiasten, iets ouder dan de spelers, die gewoonlijk in dit elftal uitkwamen, dat de kern vormde van het 6e elftal. Hiertoe behoorde Karel Lotsy, die zijn eerste, in den beginne zeer bescheiden lauweren plukte als doelverdediger van H. F. C. VI. Op deze wijze werd hij meer in het vereenigingsleven betrok ken en ontpopte zich als een ijverig belang stellende in het geheele clubleven. Het jaar daarop verdedigde hij het doel van H. F. C. V, welk elftal hij aanvoerde met het succes, dat het met 493 als doelgemiddelde het afdeelings- kampioenschap van den Haarlemschen Voetbal bond behaalde. Zijn ijver voor de belangen van zijn elftal niet alleen, maar ook voor de geheele club bleef niet onopgemerkt. Zoo werd hij dat jaar als be stuurslid gekozen. Aanvankelijk trad hij op als adjunct-secretaris, een functie voor hem als geknipt. Het secretariaat van een groote vereeniging als de H. F. C. was voor één amateur te omvangrijk. Lotsy werd nu belast met dat deel der administratie, betrekking hebbende op de z.g. lagere elftallen en de correspon dentie met den Haarlemschen Voetbalbond. Dit zeer belangrijke en groote on derdeel verrichtte hij voortreffelijk. De vrij ingewikkelde regeling met elftal- opgaven en wedstrijdformulieren voor vijf in de H. V. B. spelende elftallen moest, vooral omdat niet alle jongeren even nauwkeurig te werk gingen en het belang

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 288