280 En Piet uit het Stoofïe en de Parelaorssteig, Die schoppen me same 't heile Stadion leig. De Wije-Appelaorstegers en de Vijfhoekers dan Met Hein uit de Kamp, nou die stane hun man. Wel verdeid, seg nou lui, 't is soo fast as 'n paol, Foor Neilus allein gaot de Haog an de haol. Verleije jaor Kersemis toen sloege me RAP; Piet nam de penaöltie, hè man wat 'n kwab Hij schoot-'m, vertikkeme, dwars daur de lat. De keeper, van schrik, die sat plat op z'n gat. Nou leg nou niet tégen te swamme, seg vent, Asse hier-na-toe komme, staon se sau in d'r hemd. Verleije week Sondag 'k stik nog van de pret Benne ik en Koud-appie het feld uitgeset. D'r was't er sau een, die me effe wou duike, Ik kink 'm z'n oog dicht, net op z'n luike. Jou luisehark-mormel, seg ik, wel Merante Ik sa je begrafe, PlET leen m' effen je wante. Toen komp er soo'n Foetbalbondlazarus aon, Zeit (teuge mij, seg!): „Meheir je kan gaon". „Meheir" seg ik „wat ik die meheir daor vertelde, Was verdiend, maar da's toch waorachies geen schelden Maor daor-niet-fan, ik seg d'r is klassejustitie, Ze kan 't me doen, die bondfoetbalpelisie. We snije se in reepies, seg Janneman, nou? Dat lappe me same, se blijfe hier lauw. We lichte se bai, dat heil Haorlem het siet, Met 'n rasechte Haorlemsche ploeg, Blinde Meijer as center en as back Apegriet En Ka Bloote K.seg is dat nie genoeg? Dan Ouwe-Vrouw-Theunisse-Suikerbuikiê En LoüWTJE gaot onder de lat, En Na zonder B. de heile santepetie, seg Kees seg, wie doet je dan wat. Lauw-loene de lui, die aan 't Spare hier komme, We sette hier fijn, alleman in de blomme. En asse wij 't nou niet sellef af konne, Dan wisten we wel, wie 't in elk geval wonne! Dan zeëen me maar, kom 's mei naor de Hout, De Hao-If-Sy, zeg, die maokt jullie slaopende koud. Au man, as je ziet, hoe die blauw-witte trappe, Da's kaseweel manjefiek, hoe die t'm lappe. An 't Spare daor ben me van niemand niet vies, Dat is ter 'n saok, die's soo seker as ies. W. M.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 292