DE VIER VERWEY'S. dit sportieve viertal in het gedenkboek niet mag ils dat der Verwey's heeft de H. F. C. zóó veel te danken en zij, van hun kant, hebben zóó veel aangename herinneringen aan onze club, dat H. F. C. en de Verwey's bij elkaar behooren. Vele jaren reeds hebben ze hunne beste krach ten aan de blauw-witte kleuren gegeven, en naar we hopen, zal nog menigmaal een Verwey voor ons in het veld komen, want het strekt H. F. C. tot eer de Verwey's onder hare spelers te mogen tellen, niet alleen om hunne voetbalca paciteiten, maar, en wel in de eerste plaats, om hun steeds fair en correct spel, hunne loyale op vattingen en sportiviteit. Het is wel merkwaardig, dat de vier gebroe ders, die toch allen al heel lang spelen, nooit gezamenlijk in een wedstrijd zijn uitgekomen, althans niet in een competitie-match der H. F. C. Als ik mij niet vergis, is het echter één keer gebeurd, dat ze lang geleden eens tegelijk voor een Haarlem-elftal hebben gestreden in Deventer. Voor Haarlem, ja, want de Verwey's hebben hunne eerste voetbalopvoeding gekregen in de roode broek. Die opvoeding ging zeer voorspoedig, hetgeen ook geen wonder is, want ze waren wat men noemt geboren voetballers. In 1910 kwamen ze in H. P. C., waar zij zich beter thuis gevoelden en waar ze dankbaar werden opgenomen in vriendenkring en elftal. Vanaf dat oogenblik hebben ze een belangrijk aandeel in het H. PC.-leven gehad. En dat ze niet allen Het spreekt vanzelf, dat ontbreken. Aan een voetbalgeslacht JO VERWEY.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 293