K J 28; doorloopend voor ons hebben kunnen spelen vindt zijn oorzaak in het feit, dat een tijdelijk buitenlandsch verblijf hen van de H. F. C -velden aftrok, terwijl ook gesukkel met zwakke knieën hen verhinderde om geregeld uit te komen. Laat ik achtereenvolgens bij ieder van hen een oogenblik stilstaan. Jot H. F. C.'s bekende center-half, had reeds in Haarlem zijn sporen ver diend. In het seizoen i907-'o8 kwam hij uit voor Haarlem II en het jaar daarop voor het eerste. Menige goal in dien tijd is van zijn voet gekomen, want [o speelde toen steeds rechts binnen, op welke plaats hij groot succes had. Dat hem reeds op het einde van het seizoen, waarin hij zijn intrede in cle eerste klasse had gemaakt, verzocht werd voor het Zwaluwen-elftal uit te komen, zegt al genoeg. En toch, toen Jo eens eenige keeren als center- half had gespeeld, werd het duidelijk, dat dit eigenlijk de aangewezen plaats voor hem was. Hier kon hij het beste zijn fijnere voetbalcapa citeiten ontplooien; hier had hij de noodige vrij heid om zich te bewegen en zich op te stellen hier kwamen zijn oog op den bal en zijn han digheid het beste tot uiting. Wat heeft hij in die eerste jaren, dat hij in H. F. C. was, schitterend gespeeld! Als hij toen niet naar Amerika was gegaan, dan had hij zeer zeker een goede kans voor het Nederlandsch Elftal gehad. Maar helaas. November 1911 vertrok Jo naar de Nieuwe Wereld, H. F. C. treurend achterlatend. Wel keerde hij betrek kelijk spoedig terug, maar al gauw verdween hij weer, thans naar Parijs, waar hij, uitkomend voor een van de grootste Fransche clubs, al heel spoedig de aandacht had getrokken door zijn keurig spel. 'Poen hij in Nederland terugkwam vond hij de spilplaats in ons eerste bezet door Nico Bouw, waarop Jo, die vóór alles center-half wilde spelen, zijn klach ten aan H. F. C. II gaf. In den aanvang van dit seizoen speelde hij echter weer geregeld in de eerste klasse, en al was hij niet meer ddt, wat hij geweest was, daar hij aan snelheid en uithoudingsvermogen iets te kort schoot, door zijn tactiek en zijn uitstekenden kijk op het spel, heeft hij ongetwijfeld toch nog veel goeds gedaan. Adé speelde in 1909 voor Haarlem II, maar kwam het jaar daarop ter stond in H. F. C. I, waar hij toen jaren achtereen als full-back een soliede partij f ADÉ VERWEY.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 294