283 heeft gespeeld. Hij werd ieder seizoen beter, werd ieder seizoen steviger, trapte ieder seizoen harder. Op Adé viel trouw te rekenen; bijna geen wedstrijden heeft hij verzuimd, maakte buitenlandsche toeren mee met H. F. C. naar Aken en Parijs, naar Berlijn en Leipzig. Hoe vaak heeft Adé niet den vijandelijken aanval onderbroken! Ik zie nog de voorhoede der tegenpartij samenspelend H. F. C.'s doel naderen, vaak tot angstig dicht bij, maar „de dikke" duikt plotseling op, laat zich op een eigenaardige manier zoo half en half vallen, zijn beenen ver uit elkaar en naar voren, een zwaai met zijn rechterbeen volgt, ende bal vliegt naar of over het midden. In 1912 was hij een van H. F. C.'s beste spelers, die steeds op het juiste oogenblik wist in te grijpen. Jammer is het, dat Adé kort daarop gedwon gen was er mede uit te scheiden. In 1913 uit komend voor Quick - Nijmegen toen hij aldaar in garnizoen lag, zakte hij door zijn knie. Daarna is Adé voor jaren van het voetbaltoo- neel verdwenen, totdat we hem plotseling op een Zondagmorgen aan het eind van het afgeloopen seizoen tusschen de goal-palen voor H. F. C. III zagen staan. Een kalm begin, om de knie weer eens te probeeren. Edoch, het is bij deze eerste hernieuwde pogingen gebleven. Nog wel een paar wedstrijden met ons tweede, maar het nieuwe seizoen bracht hem slechts onder de toeschouwers. Of hij echter voor goed zijn voetbalplunje heeft vaarwel gezegd? Ik weet het niet. Maar ik hoop, dat we hem nog eens in een kort blauw broekje zullen zien; hij is nu eenmaal een Verwey, d. w. z., dat een werkzaam aandeel in het spel meer attractie voor hem heeft dan een rustig toe kijken. Leo» Als ik U vertel, dat Leo reeds op zijn 15e jaar een toer met Haar lem I naar Duitschland meemaakte, dan begrijpt U wel, dat hij menig vrij uurtje van* zijn schooltijd op het voetbalterrein heeft doorgebracht. Na één jaar in de blauw-witte reserves kwam Leo in H. F. C.'s eerste. Hij speelde verbluffend handig, kon plotseling een groote snelheid ontwikkelen en langs zijn tegenstanders glippen, die absoluut geen vat op hem konden krijgen. In het seizoen 1914-'! 5 vormde hij met Nico Bouvy en de Klerck een half-back-linie, die ongetwijfeld de beste was in het land. Het was dan ook een zeer verdiende LEO VERWEY.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 295