SEIZOEN 1917—'18. Het seizoen werd op Zaterdag 8 September in het bovenzaaltje van „de Kroon" met de „Algemeene" geopend. Het belangrijkste van het menu, dat ons hier voorgezet werd, was wel de bestuursverkiezing, daar er wegens be danken van J. de Breuk Lz., J. Goosens en W. J. Heisterkamp, respectievelijk als voorzitter, vice-dito en secretaris, drie vacatures waren. Na korte stemming werden K. J. J. Lotsy, J. J. Laan en P. H. Kaars Sypesteijn als hunne resp. plaatsvervangers gekozen, terwijl de opengevallen commissaris-plaatsen door Mr. F. A. Davidson en L. A. C. Bijvoet ingenomen werden. Onze scheidende voorzitter zal wel op een andere plaats in dit boek herdacht worden, zoodat wij onze hulde hier in stilte kunnen laten losbarsten. Reeds den volgenden dag wordt er druk gevoetbald aan de Spanjaards- laan. De „sixes" waren een succes, zoowel wat opkomst als animo betrof. De prijzen werden door den kersverschen voorzitter aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Deze onderlinge wedstrijden werden den 28en April, nu met voltallige elftallen herhaald. Liefst 99 leden zagen we dien dag in de weer, zoodat eerst om bij zessen de prijzen door den voorzitter konden uitgereikt worden aan de captains der winnende ploegen, t. w. W. Reydon en H. Wegerif. N°. laatst zou, naar het heette, dit jaar degradeerendiverse ultimata van het „Gouden Hoofd" wisten echter te bewerken, dat Quick den dans ont sprong en eerst na 1918/19 over een definitieve regeling beslist zou worden. De competitie werd met een slechten wedstrijd ingezet n.l. tegen Hercules te Haarlem. Wel werd er met 2o gewonnen, maar de spelqualiteit was van dien aard, dat we er hier niet verder over zullen uitwijden. Dat de animo er bij het eerste nog niet geheel in was, bleek den vol genden Zondag in Rotterdam, toen er liefst 6 absenten waren. De overige 5, uitstekend bijgestaan door de remplacanten, slaagden er echter in door goed verdedigen Sparta een punt te ontfutselen. Met 1-1 konden we hoogelijk te vreden zijn. Den 30en zien we te Haarlem de Dordtenaren met 3 1 geslagen, waarbij Jan Laan voor alle drie goals zorg droeg. Ook de overigen hebben uitstekend gespeeld en de overwinning was ten volle verdiend. Deze vertooning was tenminste oneindig veel beter, dan de moerassige wedstrijd tegen Quick den yen October aan de Spanjaardslaan gespeeld. Onder een aanhoudenden regen werd met 3-o gewonnen. Toen deze stand reeds verkregen was, vertrokken 19

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 301